Cesta do oranžového ráje

Publikováno 18. 3. 2010

Každý si musel všimnout, jak naši Českou republiku zavalila oranžová lavina neboli billboardy sociálních demokratů. Na každém kroku Paroubek slibuje zrušení poplatků, obnovení 3 dny nemocenské a další předvolební sliby.

Billboardy ČSSD

Mezi všemi sliby je i jeden, který sice na billboardech není, ale Zdeněk Škromach se o něm zmínil na konferenci k důchodové reformě. Pojednával o tom, že cílem ČSSD je, aby do roku 2014 dosáhl průměrný důchod 15 tisíc korun měsíčně. Následně však v rozhovoru s Hospodářskými novinami uvedl: „Ale vy berete od nás všechno vážně,“ a následně, „ale my jsme nikde nic takového neslíbili.“ Nastává otázka, zda jsou všechny sliby na billboardech brány vážně, nebo se jedná jen o takový předvolební vtípek.

Paroubek má krásné ambice. Rád by po volbách řídil sport, který ho údajně baví. Jeho cílem bude vybírat od větších firem 1% zisku na podporu sportu. Je prý správné rozvíjet v naší zemi sport. Paradoxem je, že nejspíš nezná rozdíl mezi krasobruslením a rychlobruslením.

Docela velký poprask vyvolalo focení demonstrantů na mítinku ČSSD. Z celé této situace se nakonec na Facebooku (jehož uživatelé zrovna levici nepodporují) vyklubala moc pěkná akce s názvem „Fotka pro Paroubka“. Cíl byl jasný – poslat Paroubkovi na email vaši fotku s prostředníčkem. Bylo až neuvěřitelné, jak rychle se skupina plnila fotkami.

S tím souvisí i zpráva, že ČSSD chtěla úřad, který by dohlížel na internet. Nakonec se však ukázalo, že nic takového neplánuje. Že by jen pokus o zviditelnění se na IT webech?

Nesmím zapomenout i na informaci, že pokud sociální demokraté volby vyhrají, zruší státní maturity. Tímto krokem si nejspíš slibují, že získají potenciální voliče z řad studentů středních škol. Smutné.

Na závěr zmíním vystoupení Michala Davida na sjezdu ČSSD v Teplicích. Na úplném konci měla zaznít písnička „Správnej tým“. Kvůli technické chybě musel Michal David písničku zazpívat bez playbacku a hudby. Celé to vypadalo jako laciné cirkusové vystoupení. A tady si kladu otázku – tihle klauni chtějí řídit náš stát?

Je pro mě nelogické, jak může mít ČSSD po všech těchto přešlapech okolo 30%. Co mi ale hlava nebere vůbec, je stálých 10%-12% u komunistů. To lidé vážně tak rychle zapomínají?


Štítky: , , , , , ,

Napsal izmy, v kategorii Politika | 8 komentářů


8 komentářů k příspěvku „Cesta do oranžového ráje”

izmy

@Radek Bouda: Bohužel to tak nejspíš je.

apin

v naší politice ať si zvolíš jakéhokoli kormidelníka, vždycky nás potopí až na dno…

apin

@apin: abych nezapoměl, zrovnma tu mám otevřeno http://halbot.haluze.sk/?id=5236

Petr

2apin: někdo kormidlovat musí, socky by ale opravdu neměly

izmy

@apin: To mi připomnělo jeden vtip:
Potkají se dva:
„Tak co, už ses rozhodl, koho budeš volit?“
„Asi komunisty,“ odpovídá druhý.
„To vím,“ přisvědčí první, „ale kterou stranu?“

@Petr: Ty by naši loď potopily velice rychle.

www.bagr

Písnička správnej tým, kterou szpíval jen jeden z týmu…
Jinak neměl by se článek jmenovat „cesta do oranžového Háje“?

izmy

@http://www.bagr: Nadpis je napsán sarkasticky 🙂

Zanechte komentář