Chřipka je zákeřná nemoc

Je to už delší dobu, co jsem se nakazil chřipkovou epidemií, která tady v poslední době docela řádí. Teď se jedná přesněji o Virus A (H3N2), který jsem chytil i já. Oproti normální chřipce se s tímto virem bojuje déle a také je horší. Vykazuje větší horečky, které trvají i několik dní. Proto je lepší ležet dlouho v posteli, než se přemáhat a chřipku takzvaně „přechodit“.

Celý den mi bylo dobře. Přišel večer a já trochu cítil, že mi není nejlíp, možná jsem už měl menší horečku, ale to jsem si ještě tolik neuvědomoval. Šel jsem tedy radši spát s tím, že ráno to bude dobré. Ležel jsem si, převaloval jsem se, ale vůbec jsem nevnímal svět. Byla mi dokonce ze začatku zima. Když už jsem se rozhodl to řešit, zjistil jsem, že jsem ležel pouhou hodinu. Vzal jsem si teploměr – 40 °C, byl to docela šok.

Ráno jsem se proto rozhodl vydat k doktorce. Vstávání nebylo nic pěkného, z postele jsem vůbec nemohl vylést. Po dlouhém vnitřním boji jsem se konečně odhodlal a vstal. Neuvěřitelně se mi točila hlava, nevěděl jsem vůbec, kde jsem. Náhle přišla nevolnost a chtělo se mi zvracet. Bolela mě hlava. Nebylo to nic pěkného. Zde můžete vidět, jak je Virus A skutečně zákeřný.

Když jsem byl konečně v čekárně u doktorky, hezkou chvíli jsem si tam počkal. Neustále jsem měl pocity dezorientace a to hlavně proto, že jsem tam musel čekat přes půl hodiny (a to jsme byli v čekárně druzí na řadě). Prostě si tam začali chodit lidi kvůli krvi a kdoví kvůli čemu.

Nakonec jsem tedy vyvázl s tím ležet v posteli, což bylo to jediné, co jsem byl schopen udělat. Sice jsem se snažil přitom sledovat nějaký ten film, ale spánek zvítězil. Postupem dní teploty vystřídal kašel, který také nebyl zrovna nejlepší a kvůli němu jsem skoro vůbec nemohl spát.

Naštěstí už je všechno za mnou a netoužím po tom si to zopakovat. Sice  bylo těch 14 dní doma fajn, ale do školy musím chodit. Doufám, že mě podobná nemoc nebude dlooouho čekat.

komentářů 11

 1. Seš si jistej že to točení hlavy máš z nemoci a ne z nějaký hezký zelený rostlinky??? Mě se taky stává že se mi z ní točí hlava 😀

 2. Nesnášim když jsem nemocnej a musim bejt doma.Naopak když šmelim tak je to dobrý nebejt ve škole.

 3. To si taky pamatuju, nechtěl bych to ještě dlouho zažít :-). Navíc to, že prostě musíš ležet, i když se později na ležení už necítíš je vážně otravné, i když nemusíš do školy.

 4. – 40 °C, tak to je celkem šok, na horách by jsi mohl použít iglů se zpětným chodem..

 5. Nestraš, mám podobný příznaky a doma nemínim ležet 14 dní. Za prvý je to nuda a za druhý dohánět to všechno učení, hlavně z matiky, je peklo!

 6. @Pejsik: Tak ale ta mi právě pomáha 😀
  @bába: Ze začátku to je nic moc, ale když už koukáš na filmy, je to pohoda. 🙂
  @marek: Tímhle úhlem jsem se na to nedíval. 😀
  @Vojta Havel: Pořád lepší to vyležet, než se pozdějc trápit.

 7. pozdejc, to myslis jako v duchodu? 🙂 jenom si uzij to marodovani dokad si ve skole, kdyz uz budes vydelavat na dane, na cizi duchody a na cizi zdravotni peci, uz se ti nebude tak lehce marodovat doma v posteli 😉 ta almuzna, co dostanes za marodovani te rychle vyzene z postele, chripka-nechripka 😀

 8. @Janko Hrasko: Tak jako já si to užíval, ale to dohánění ve škole neni nic pěknýho, když chybím dva týdny + jeden jsme byli se školou na horách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *