Děkuji a zároveň nadávám Vodafonu

Psát o nefunkční Vodafone samoobsluze nebudu. Každý přece ví, že nefunguje a snad nikdy fungovat nebude. Chci se vyjádřit k mobilnímu internetu.

Platím si nejnižší možný tarif a využívám k tomu studentské slevy. Měsíčně mě internet vyjde na 89,- Kč s tím, že mám FUP 150 MB a možnost 3G internetu. Jelikož bydlím v Praze, 3G je pro mě standard. Lituji všechny, kteří přežívají na EDGE, případně na GPRS.

Nejprve začnu tímto obrázkem:

Screen z Vodafone samoobsluhy o stavu FUP

Asi 20 dní jsem naplno využíval mobilní internet. FUP je sice 150 MB na měsíc, ale nejspíš nějakým nedopatřením jsem se dostal až na 500 MB a až potom mi rychlost klesla. Za to Vodafonu děkuji a ocením to určitě i příště.

Co se mi ale vůbec nelíbí, je snížená rychlost. Víc řekne obrázek:

Screen rychlosti Vodafone internetu po překročení FUP

Uznávám, že jsem překročil měsíční omezení. Uznávám, že jsem ho překročil 3x a přesto stále stahoval plnou rychlostí. Ale tohle je snad špatný vtip. Pokud by mě Vodafone odpojil, vyšlo by to nastejno. S tímhle nenačtu ani Google a jsem rád, když se mi aktualizuje Twitter.

PS: Původně jsem chtěl tenhle článek napsat o den dříve, ale Vodafone samoobsluha mi to nedovolila. Asi věděla proč…

komentářů 12

 1. Mám stejný balíček internetu, ale naopak se mi v samoobsluze ukazuje přeneseno 0MB, zbývá 150MB. Ačkoliv internet používám furt. Jo a na EDGE 🙂

 2. Měl jsem mobilní internet od O2. Jakmile jsem přesáhl FUP, tak mi rychlost snížili taky tak. Akorát s tím rozdílem, že mi to snížili hned.

 3. Já mám základní balíček od T-Mobile (100 MB limit) a co je zajímavý – sem na netu furt a ještě sem nikdy s omezením rychlosti problém neměl. Dokonce si ten net občas přemosťuju do Macbooku, kde je 100 MB vyčerpanejch hned, a rychlost furt stejná 🙂

 4. Jelikož přes prázdniny se dostanu do Tábora, kde je 3G, jen málokdy, doma přežívám na EDGE a rychlost mám sice nízkou, ale pořád vyšší než ty. 😀 http://minus.com/mcNSHau

  Sice to není žádná sláva, ba naopak – někdy mám chuť hned zavolat na infolinku a přestoupit k jinému operátorovi, musím na druhou stranu říct – překročila jsem FUP, maily stáhnu, Twitter aktualizuju, i ta fotka jde uploadnout (i když to trvá minutu)… Jsem ráda i za to. Btw. nemám doma Wifi, takže mi nic jiného ani nezbývá.

 5. Ad předchozí komentář – musím doplnit, on se mi dneska tarif obnovil, takže FUP překročený nemám. Aha, proto ta závratná rychlost. 😀

 6. Já se nyní stěhoval a používám tu Vodafone internet přes USB (ten největší možný balíček s 600MB). Za dva dny jsem to překročil a jedu na nějakých 5kB/s. Něco takového s internetem nemá nic společného. Možná, že vám to ukáže, že jste připojeni, ale to je tak všechno.

  Aby se mi 100% stránek načetlo musím čekat 40minut a když čekám jen v řádu minut tak musím polovinu stránek zavřít, protože se prostě nenačtou. Jenom e-maily jsem v tom nejjednodušším možném zobrazení vyřizoval hodinu a půl.

  Hned v pondělí jim ten šmejd vracím. Je to směšný, když je zpomalení tak obrovské. Připadám si jako za dob prvních přípojek.

 7. Během roku limit dostačující, ale o prázdninách často ne. Nejvíc mě irituje to, že po překročení limitu není možný okamžitý přechod na nějaký vyšší tarif. Při jakékoliv změně se musí čekat do konce zúčtovacího období.
  Pokud tedy chci teď procházet web, musím buďto do mobilní verze webu, jinak jen zobrazit zdrojový kód a číst v HTML. 😀

 8. @Matt: Platit přes 200Kč za měsíc za internet (snad bych tam měl dát uvozovky) a načíst sotva půlku stránek po překročení limitu je vážně ubohý. Hned v pondělí přijedou lidi od Termsnet a hodí mi sem anténu na Wifi (10MB/s za 250 měsíčně). Hodím jim 3 stovky za instalaci a nemusím se o nic starat.

  Navíc i pro mobilní telefony mi přijde jejich (Vodafone) přístup trapný, když na každém rohu chytnete volné wifi co letí rychlostí několik mega a neplatíte vůbec nic.

 9. @Carl114: Holt následek operátorského kartelu.

  Co se mobilního internetu týče, asi se nedočkáme nějakého CzFree, jako u „pevného“ bratříčka. Leda snad s použitím nějakých hacknutých femto (mikro) cells. 🙂

  Wi-Fi bohužel není ještě všude a často mobilní připojení člověk využije právě na takových místech.

 10. Mám nejvyšší datový tarif od VF a používám ho jen v krajní nouzi, třeba když na hotelu není internet, nebo nějak zlobí. Na 1 až 2 víkendy pokud jen stáhnu maily a pořeším je, tak ten limit tak tak stačí. Škoda, že žádný operátor nenabízí opravdu neomezený tarif, nebo rozumné FUP v řádech GB.

 11. @Online hry zdarma: Asi tak. Podle mého je to, co nabízí za ty prachy sakra málo! Platíš několik set korun, aby ses mohl podívat na 10 stránek a běda ti jestli si zapneš Javascript – natáhneš stovky MB a jsi jak bez internetu (s tou jejich omezenou rychlostí).

 12. Já považoval stále Vodafone za nejlevnější, i když třeba signál měli nejhorší. Už to tak asi není a když se teď rozhoduju pro tarif, tak mi nejlíp vychází O2, za 500,- 300 volných minut. Asi trochu OT co?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *