Dočasná e-mailová schránka – Guerrilla Mail

Publikováno 10. 1. 2009

Dnes bych vás chtěl seznámit se službou, která vám pomůže vytvořit veliké registrace s nutností použití e-mailu. Určitě znáte ten problém, že se musítě někde registrovat a mezi podmínky patří vyplnění vaší e-mailové adresy. Jenže přitom se zavazujete posíláním různých spamů na vaší schránku (většinou to jde odškrtnout, ale jsou i vyjímky).

Na adrese www.guerrillamail.com si můžete zřídit dočasnou e-mailovou schránku, která bude platná po šedesát minut. Tuto dobu můžete kdykoliv „reloadovat“ – znovu prodloužit na šedesát minut. E-mailová adresa je ve tvaru něco@guerrillamail.org. Výhodou je, že nemusíte nic jiného vyplňovat, prostě vyplníte, jakou chcete adresu nebo zvolíte náhodnou a schránka je okamžitě funkční. Žádné vyplňování vaší reálné e-mailové adresy.

Tato služba je zvláště oblíbená u budování zpětných odkazů neboli linkbuildingu. Když se chystáte registrovat svojí nebo něčí stránku do řekněme 200 katalogů a u všech je nutné vyplnit e-mail, na který vám příjde potvrzovací zpráva, vyplatí se použít tuto službu. Využít se dá i třeba při registraci za účelem stažení nějakého souboru, u kterého je před stažením nutné vyplnit e-mail a počkat na potvrzovací zprávu s odkazem. Většinou vás totiž tyto registrace nutí k tomu, abyste přijali posílání jejich newsletteru.

Je sloustu dalších stránek, které tuto službu nabízejí. Namátkou třeba spambox.us a Mailexpire. Problémem je, že při vytváření musíte zadat váš reálný e-mail. V tom je prostě Guerrilla Mail nejlepší. Naprostá anonymita. I když ostatní služby tvrdí, že si neukládají do databáze váš e-mail a že ho nechtějí nijak zneužít, věříte tomu?


Štítky: , , ,

Napsal izmy, v kategorii Urob si sám | 11 komentářů


11 komentářů k příspěvku „Dočasná e-mailová schránka – Guerrilla Mail”

Scotty

Řekl bych, že nejznámnější je 10 Minute Mail – http://10minutemail.com
Taky nemusíš zadávat mail a už je to i v české lokalizaci, takže si s tím poradí opravdu každý…

izmy

@Scotty: No vidíš, o téhle jsem zrovna nevěděl. 🙂

Vojta Havel

Když se někde registruju, neuvádín Seznam e-mail, který mám mizerný filtr, ale Gmail a tam mi ještě nikdy nepřišla nevyžádaná pošta.

Dash

osobně také využívám služeb deseti minutového e-mailu, zdá se mi na takovédle věci ideální.

@Vojta Havel: Jak tedy víš, jaký je tam SPAM filtr, když ti tam ještě nikdy nepřišla nevyžádaná pošta? (osobně se mi zdá SPAM filtr na gmailu docela děravý)

Martin Petrovič

Také znám 10 Minute Mail. Nic méně doménový email mám přesměrovaný na Gmail a jak říkal Vojta tam projde málo co.

marek

český je taky zadnyspam.cz – ideální varianta 🙂

izmy

@Dash: Linkbuilding je potom zábava.
@marek: Díky za další příklad. 😉

Johnz

A já bych ještě dodal http://mailinator.com/

NoThx

Na tohle mám na hostingu vlastní mejl, který občas smažu a nechám pár dní odležet a pak znovu pár klikama stvořím. Na 90% spam robotů to stačí, jak se jim vrátí že adresa neexistuje, přestanou a ti co nepřestanou mně stejně netrápí, otevírám ho jen když potřebuji novou registraci.

Obrázek v článku jako důležitý prvek? | izmus.cz

[…] jsem cpal ale i do mých názorů a k tématům, které by se bez něj obešla. Když píši o dočasné e-mailové schránce, obrázek není potřeba vkládat, i když by neurazil. To samé platí třeba v článku, ve […]

marie caletková

dobrý den chci se zeptát na mej schránku .pokud mě přijde pár mejlu ,tak se objeví ,přeplněná schránka .mužete poradit ,co s tím děkuji

Zanechte komentář