Dočasná e-mailová schránka – Guerrilla Mail

Dnes bych vás chtěl seznámit se službou, která vám pomůže vytvořit veliké registrace s nutností použití e-mailu. Určitě znáte ten problém, že se musítě někde registrovat a mezi podmínky patří vyplnění vaší e-mailové adresy. Jenže přitom se zavazujete posíláním různých spamů na vaší schránku (většinou to jde odškrtnout, ale jsou i vyjímky).

Na adrese www.guerrillamail.com si můžete zřídit dočasnou e-mailovou schránku, která bude platná po šedesát minut. Tuto dobu můžete kdykoliv „reloadovat“ – znovu prodloužit na šedesát minut. E-mailová adresa je ve tvaru něco@guerrillamail.org. Výhodou je, že nemusíte nic jiného vyplňovat, prostě vyplníte, jakou chcete adresu nebo zvolíte náhodnou a schránka je okamžitě funkční. Žádné vyplňování vaší reálné e-mailové adresy.

Tato služba je zvláště oblíbená u budování zpětných odkazů neboli linkbuildingu. Když se chystáte registrovat svojí nebo něčí stránku do řekněme 200 katalogů a u všech je nutné vyplnit e-mail, na který vám příjde potvrzovací zpráva, vyplatí se použít tuto službu. Využít se dá i třeba při registraci za účelem stažení nějakého souboru, u kterého je před stažením nutné vyplnit e-mail a počkat na potvrzovací zprávu s odkazem. Většinou vás totiž tyto registrace nutí k tomu, abyste přijali posílání jejich newsletteru.

Je sloustu dalších stránek, které tuto službu nabízejí. Namátkou třeba spambox.us a Mailexpire. Problémem je, že při vytváření musíte zadat váš reálný e-mail. V tom je prostě Guerrilla Mail nejlepší. Naprostá anonymita. I když ostatní služby tvrdí, že si neukládají do databáze váš e-mail a že ho nechtějí nijak zneužít, věříte tomu?

komentářů 11

  1. Když se někde registruju, neuvádín Seznam e-mail, který mám mizerný filtr, ale Gmail a tam mi ještě nikdy nepřišla nevyžádaná pošta.

  2. osobně také využívám služeb deseti minutového e-mailu, zdá se mi na takovédle věci ideální.

    @Vojta Havel: Jak tedy víš, jaký je tam SPAM filtr, když ti tam ještě nikdy nepřišla nevyžádaná pošta? (osobně se mi zdá SPAM filtr na gmailu docela děravý)

  3. Na tohle mám na hostingu vlastní mejl, který občas smažu a nechám pár dní odležet a pak znovu pár klikama stvořím. Na 90% spam robotů to stačí, jak se jim vrátí že adresa neexistuje, přestanou a ti co nepřestanou mně stejně netrápí, otevírám ho jen když potřebuji novou registraci.

  4. dobrý den chci se zeptát na mej schránku .pokud mě přijde pár mejlu ,tak se objeví ,přeplněná schránka .mužete poradit ,co s tím děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *