Google snižuje PageRank za DirectoGlobal.com

Neuběhlo moc času od spuštění nového Directa zaměřeného nejen na Českou republiku, ale i pro ostatní státy. Mnoho lidí tento krok nepotěšilo, protože vzniklo několik problémů s novým systémem. Nyní by mělo být všechno v pořádku. To ale ještě nezakročil Google

Před pár dny se Google rozhodl, že všem prodavačům zpětných odkazů přes službu DirectoGlobal, sníží PageRank – nejdůležitější ohodnocení stránky od Googlu. Stalo se to samé, co s dříve oblíbenou službou Backlinks.com. Na Backlinks se také prodávaly zpětné odkazy. Na stránky stačilo hodit kód, který zařídil zobrazování zpětných odkazů. Všichni byli šťastní. Kupující zpětných odkazů i prodávající volné plochy. Google nemá rád prodávání zpětných odkazů a snaží se proti tomu bojovat. Proto po několika měsících přišel s algoritmem, který všechny stránky obsahující Backlinks kód snížil PageRank neboli ohodnocení stránky.

Většina stránek obsahujících DirectoGlobal kód klesla s PageRankem na čistou 0. Ti šťastní na 1 nebo 2. Mnoho lidí začalu fňukat o sníženém PR. Začínal jsem slyšet, jak všichni DirectoGlobal ruší. Tento problém postihl i mého kamaráda, což je jasný důkaz toho, že šlo propad PR kvůli DirectoGlobal.

Já jsem o tomto systému nedávno přemýšlel a teď jsem rád, že jsem do toho ještě nešel. Ještě se budu rozhodovat, jestli do toho jít nebo ne. Zatím se spokojím s Google Adsense.

komentářů 7

  1. Ještě, že jsem do toho nešel 🙂 Peníze jsem si vydělal tak, jak by mi je nevydělalo Directo za celý rok a ranky mám stále stejné 🙂

  2. Asi jsem ten šťastný, koho to ještě nepostihlo 🙂

    Ale sám bych řekl, že Directo je spíš cílená reklama než výměna zpětných odkazů, proto nechápu, proč do kódu neuvedou rel=“nofolow“ aby boti odkazy nenásledovali a bylo by po problémech.

  3. Nechápu Vás. Porušujete podmínky a Google Vás potrestal. Celkem logické. Nevím, proč fnukáte. S tím musíte počítat. DirectoGlobal.com se skenuje už od března. Teď se skenuje přes 8 systémů. Při příští velké aktualizaci budou postiženi všichni. Jestli se Vám PR0 nelíbí. Smažte odkazy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *