Hip Hop Jam 2009

Ve dnech 10. – 11. července proběhl v malé vesničce Svojšice hiphopový festival Hip Hop Jam 2009. Na tento festival jsem se vydal s Poděsem. Na místě jsem se setkal i s Kohoutem a pár kamarády z Letňan. Jelikož byl festival dvoudenní (+ warm up ve čtvrtek), tak jsme si tam museli vzít stan a přespat.

V pátek okolo 11:00 ke mně přijel Tomáš. Spolu s ním jsme se vydali autobusem na Hlavní nádraží a odtamtud vyrazili vlakem na Pardubice. To jsme ještě netušili, že do Svojšic jede speciální kyvadlová doprava (o té více později) a plánovali jsme přehnané cesty vlakem nebo stopem. Cesta vlakem trvala snad věčnost, vlak nějakých 15 minut stál na jednom místě a nic se nedělo. Dorazili jsme do Pardubic a snažili se najít nástupiště číslo 0. Mezitím okolo chodilo spoustu „hoperů“, kteří měli stejnou cestu. Před zastávkou na autobus nás zastavil jeden kluk a výměnou za 10 Kč nám řekl, kde se nachází nulté nástupiště a ještě nám dal dvě Sparty. Poděkovali jsme a šli na místo, které nám řekl.

Hip Hop Jam (Stage)

Bylo okolo 17:30 a my s nadějí doufali, že ještě stihneme E2. Zastávka byla celkem přeplněná, jelikož se do busu nevejde tolik lidí, tak tam někdo čekal přes hodinu. My měli štěstí, že jsme se narvali (Tomáš byl celkem nervní a uvažoval o taxíku). Ve Svojšicích bylo celkem narváno a v kempu to samé. Naštěstí jsme našli takové odlehlé místečko (kam všichni chodili chcát) a postavili stan. A teď vzhůru do areálu!

Ochranka byla celkem přátelská a nedělala problémy. Areál byl pěkný – plno stánků s občerstvením, obchody s oblečením ve slevě, graffiti jam, PartyPlanet stage a hlavní stage. Ceny nevypadaly zrovna přijatelně – pivo za 32,- Kč (a ještě chutnalo, jako by ho ředili vodou), Cuba libre za 90,- Kč, Mojito za 110,- Kč.

V pátek jsme stihl konec Čistychova, po něm nastoupili nováčci Ektor a Enemy. Velice mě překvapili. Po nich na stage přišla Moja Reč. Škoda tak špatného zvuku, za který může zvukař (pro posluchače to nebyl zas takový problém, ale vystupující měli velké problémy s odposlechy a to se táhlo celé dva dny). Každopádně moje očekávání splnili. Nejlepší show na HHJ předvedli jihlavští PIO Squad, dali do toho spoustu energie a zahráli největší pecky. iCON the Mic King zafreestyloval o věcech, které mu lidi dali na stage. Je 23:00 a postupně přichází Bigg Boss Team, nejdřív Hugo Toxxx s Vladimírem 518, dále se zapojuje Orion a LA4 a nakonec příjde James Cole. Při jejich show byl snad největší kotel z celého HHJ. Nakonec na hlavní stagy zarapuje Tash, na kterého jsme odešli. Čekala nás totiž Iscream Show. Smack a DJ Shadow D předvedli neuvěřitelně energetickou show. Potom jsme se „doplazili“ do stanu a celí zničení ulehli.

Druhý den byl celkem nudným (nebyl doprovodný program) a tak jsme se s Tomášem vydali do vedlejší vesničky na oběd. Byl vskutku vydatný, ani jeden z nás ho nedojedl. Po následovné procházce po okolí jsme přišli do kempu a ještě chvíli prozevlili ve stanu. Až v 18:30 začala nějaká akce. Na hlavní stagy se objevili slovenští Turbo Boost a předvedli, že skutečně umí. Zato Jay Diesel spolu s největším tragédem a namachrovaným idiotem Davidem Steelem ukázali, jak se to dělat nemá. Následoval změna programu a po hrozné show přichází Nironic. Jelikož nejsem tak zkušený v anglickém jazyce, tak jsem si to tolik nevychutnal, ale i tak to stálo za to. Vec a Zverina pro mě byli druhou nejlepší show, plnou energie. H16 mě potěšili písničkami Nasávaj dým a Nápoj omamný, které se do situace náramně hodily. Indy, Wich a LA4 mě už tolik neberou, každopádně také udělali slušný kotel. Po nich přichází Kontrafakt, který jsem viděl tolikrát, že odcházím. Každopádně Rytmusova hláška o MJ mě pobavila.

Hip Hop Jam

Mezitím potkám dlouho hledané kamarády a lehce to „oslavíme“. Posledním interpretem, na kterého čekali snad všichni, byl Xzibit. Já ho sice nikdy pořádně neposlouchal, ale jeho show byla taky dost povedená. Bohužel odešel moc rychle a ani se pořádně nerozloučil. To bylo poslední, co jsme viděli (ehm, viděli…). Ještě před spaním jsme se najedli a sbalili potřebné věci.

Kyvadlová doprava začala jezdit od 10:00 a tak jsme vstávali v 9:30, abychom to stihli. Poděs měl pesimistické řeči o tom, jak to nestihneme a jak se nenarveme do busu. Neuvěřitelné štěstí – i když nám první bus odjel, druhý příjel za necelou čtvrt hodinu a dokonce zastavil těsně u nás. Platíme 20,- Kč (určitě to bylo zadarmo, jen si chtěli ti, co převáželi ještě něco nahrabat do kapes) a sedáme si. Skvělé, všechno se povedlo. Velká skupina lidí se bouří, že se nenarvou i oni do autobusu. Kyvadlová doprava byla skutečně největším problémem celého HHJ, příště to chce častější intervaly.

Velkým podvodem se dá nazvat VIPčko za 1500,- Kč, ve kterém byly zahrnuty pouze speciální parkování (plné bláta) a speciální plocha pro stanování. Nikdo netušil, co to je Skybox a snad tam ani nebyl. Já jsem naštěstí kupoval lístek v předprodeji za 330,- Kč, takže jsem spokojený.

Uvidím, jestli pojedu příští rok znovu, tento festival se podle mě vyvedl a i když první den počasí příliš nepřálo, interpreti předvedli skvělou show.

komentářů 6

  1. Treba si pro priste vemete ponauceni, ze spat se chodi nejdriv v 8:00 )))))))))

  2. nezvučili tam náhodou Koncertservis? Mizerné odposlechy by mě u nich ani nepřekvapily 🙂

  3. Pro mě to byla parádní akce, i když jsem byl fakt unaven. Přecijen, byl jsem 20 hodin na nohou, za sebou jsem měl 250 km cestování busem a vlakem a to se odrazilo i na mých nohou. Kvalitu zvuku moc nedokážu posoudit, ale je fakt, že některým nešlo vůbec rozumět. Nejlepší pro mě byli Pio Squad, Zverina s Vecem, Iscream Boyz. Je pravda, že se pařilo parádně na všechno. Byla tam jména a to se projevilo na celé akci. Škoda té špatné dopravy a té neorganizovanosti, která to poněkud kazila. Jinak si dál nejde stěžovat. Ceny byly ještě ucházející. Snad příští rok znovu 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *