iBlueNova – konečně funkční bluetooth v iPhonu

iBlueNova - Bluetooth pro iPhone

Tak jsme se konečně dočkali! Bluetooth pro iPhone konečně funguje tak, jak by mnozí očekávali. Dříve fungoval pouze v aplikacích pro spárování iPhonů mezi sebou nebo pro tethering (sdílení internetu). Nyní je možno použít aplikaci iBlueNova, která se dá stáhnout na Cydii. To znamená,  že je nutné mít jailbreak.

iBlueNova je naprosto jednoduchá aplikace. Není potřeba ji moc popisovat. Obsahuje několik funkcí. Základní je samozřejmě hledání zařízení, posílání a přijímání souborů. Dále iBlueNova umožňuje přehrávat hudbu, kterou je jinak nutné do iPhonu přenést přes počítač (protože se řadí podle tagů). Navíc se do něj neukládá podle skutečného názvu souboru, ale pod svým vlastním a je tedy nemožné najít songy v aplikacích, které umožňují procházení souborů podle názvů.

Kromě hudby a obrázků se dá posílat video a zde bych zmínil jednu věc. Pokud používáte doplněk umožňující stahovat si videa z YouTube do iPhonu, aplikace je vidí ve speciální složce a může  je posílat. Samozřejmostí je také posílání ostatních souborů – iBlueNova umí prohledávat kompletní adresářovou strukturu systému.

Nastavení aplikace je jednoduché, žádné složitosti. Pro vaši bezpečnost si můžete nastavit autorizační PIN kód. Vyhledávání zařízení je dobré a zobrazuje docela dost informací o vyhledaném zařízení. Je možné si ho přidat mezi oblíbená zařízení.

Aplikace iBlueNova funguje naprosto skvěle a mohu vám ji jen doporučit. Na záver bych dodal snad jen, že je na internetu možnost stáhnout si češtinu do této skvělé aplikace.

komentáře 4

  1. A co staré dobré iBluetooth? Sice se neumí orientovat ve složkách a hledat hudbu nejde, ale jinak umí vše jako iBlueNova.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *