Internet a jeho moc

Často si říkám, že si lidé neuvědomují, jak velkou moc má internet. Vaším působením dokážete ovlivnit spoustu věcí, někdy vědomě, ale někdy zase nevědomky. Cokoliv co na něm uděláte, má dopad na spoustu věcí. Záleží na situaci, do jaké míry se ovlivní. Uvedu jeden příklad ze života.

Dříve jsem sledoval Supercrooo fórum. Objevovaly se tam od skupiny nové pecky, někdy ale i dosud neuveřejněné songy. Jednoho krásného dne se tam objevilo demo, které vyšlo před albem Toxic Funk. Obsahovalo 5 tracků, které nebyly pojmenovány. Samozřejmě jsem si demo stáhl a poslech dosud nevydané demo tracky. Chtěl jsem být nějak přínosný pro warez scénu a řekl jsem si, že když už to je uploadováno na oficiálním fóru, nebude vadit, když to dám na jedno z největších warez fórum. Nebudu radši jmenovat, každý určitě zná.

Nemám rád a přímo nesnáším neotagované mp3. Jelikož nebyly tracky popsány, tak ten úkol čekal na mě. Problém byl, že nikdo neznal názvy tracků (nebo alespoň já jsem o tom nenašel žádné info) a tak jsem si prostě názvy domyslel podle textu a pojmenoval. Následně uploadoval a vložil na fórum.

Supercrooo demo

Po čase jsem narazil na topic se Supercrooo a samozřejmě tam nechybělo demo. Co mě na tom pobavilo, byl fakt, že názvy tracků se zachovaly ty moje. Respektive tagy, které jsem pro písničky vymyslel a asi před rokem uploadoval, se zachovali do teď a je spoustu lidí, kteří to tak mají pojmenované. To samé je vidět na last.fm.

Na tomto příkladě je vidět, že stačí skutečně málo a ovlivníte spoustu věcí, které jste ani třeba nechtěli. Proto si dávejte pozor na to, co kam ukládáte a nabízíte ostatním. Může se stát, že se to zachová do konce žití (nebo internetu). Mohli byste toho litovat… (kdo z vás si pamatuje na ukradené fotky z libimseti.cz nebo z icq?)

komentářů 6

  1. @izmy: jo to mám něco staženýho ale videa jsem tam žádný nenašel. BTW. Dej na blog plugin nejaktivnější komentátoři =)

  2. Lol to je husty jak clanek o Internetu a vy tady shanite porno z ICQ 😀 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *