iPhone bug – nezobrazování fotografií ve fotoalbu

iPhone - problém s obrázkyNedávno se mi stala taková nepříjemná věc s mým mobilním telefonem. Fotoaparát na iPhonu využívám docela hojně, fotím s ním skutečně každou blbost a to hlavně proto, že ho mám vždy po ruce (ne nadarmo se stal nejpoužívanějším fotomobilem na flickru).

Abych přešel k jádru problému – asi před třemi týdny jsem vyfotil poslední fotku. Poslední fotku, která se mi zobrazovala ve fotoalbu. Další fotky se sice vyfotily, ale v iPhonu jsem je zobrazit nemohl. Ze začátku jsem si myslel, že pomůže restart, ale nepomohl. Ani kompletní vymazání fotografií nepomohlo. Přeinstalovat firmware se mi  nechtělo, tak jsem se snažil najít nějakou alternativu. Po dlouhém hledání na nějakém zahraničním blogu jsem našel řešení tohoto bugu. Zjistil jsem, že iPhone není schopnen zobrazit fotky za číslem 10 000. Zdá se mi sice, že jsem tolik fotek nenafotil, ale přes 2000 to určitě bylo.

Návod: Jak vyřešit problém s fotografiemi?

K vyřešení tohoto problému budete potřebovat program, kterým se dostanete do všech složek a souborů v iPhonu. Například PhoneView, iPhoneBrowser nebo T-Pot (který používám a mohu doporučit). Po spuštění některého programu se vám zobrazí všechny složky, které má iPhone. Vy se potřebujete dostat do tohoto adresáře: „private/var/mobile/Media/DCIM„. V tomto adresáři stačí smazat všechny složky vypadající jako 100APPLE (trojčíslí se mění). Následovně restartujte iPhone.

Toť vše, nyní by vám mělo zobrazování fotografií v iPhonu fungovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *