Jak jsem prožil rok 2011?

Když jsem psal shrnutí před rokem, začínal jsem větou „Rok 2010 skončil…“ Přemýšlel jsem, jak originálním způsobem začít letos, aby to nevypadalo jako klišé. Nic mě nenapadlo. Tak tedy – jedenáctku vystřídala dvanáctka a já se pouštím do hledání útržků vzpomínek z mého života. Naštěstí tady máme tajmlajnu!

Začátkem roku jsem pokračoval v melancholických náladách a svůj podíl na tom měla celkem silná chřipka, během které jsem objevil naprosto geniální seriál Breaking Bad. Kdo má rád drogy stejně jako já, určitě by se měl podívat.

Březen, měsíc, kdy jsem měl dosáhnout osmnácti let, nezačal zrovna radostně. Umřela mi babička. Nepříliš radostná zpráva. Holt takový je život. V den mých narozenin jsem si užil Hypno show a zpětně musím říct, že to byla asi jedna z nejlepších akcí roku.

V dubnu jsem se skoro zabil na kole, když jsem padal z prudkého srázu. Naštěstí mě zachránil strom a já se následně mohl sečíst v celostátním sčítání populace. Kolo mě ale neomrzelo a následně jsem zdolal vzdálenost 73 km.

V květnu přišla první zásadní událost v mém životě. Splnil jsem si cíl, který jsem si dal na začátku roku a zažádal si o živnostenské oprávnění. Získal jsem díky tomu víc možností, co se práce týče. Blíží se čas podání daňového přiznání, tak doufám, že mě nezavřou. 😀 Aby té práce nebylo málo, čtrnáct dní jsem si užil na praxi.

Silueta focená vedle kyvadla

O prázdninách se toho moc nestalo. Žádné velké akce, žádné festivaly (letos to budu muset napravit). Převážnou většinu času jsem brigádničil, trénoval na mediálně proslulý běh Nike Run Prague, chodil do autoškoly, občas se projel na kole, nebo navštívil letňanskou posilovnu a v neposlední řadě také „dejtoval s jednou girl“. Takže jsem zapracoval i na dalších úkolu z minulého roku – rozvíjet sociální interakci. Škoda, že to bylo po čase neuvěřitelně únavné až frustrující, ale o těchto věcech si píšu trochu jiný deník. 🙂

V září jsem s mottem na tričku „Sleduj mě, jsem v hajzlu“ uběhl 10 km v Nike Run Prague a konečně viděl naživo Tata Bojs. Obojí byl skvělý zážitek. S Tomášem jsem vyrazil do klubu 007 a zažil legendární párty (drugs included).

Říjen byl zlomovým měsícem. Dostal jsem se do redakce hudebního magazínu musicserver.cz. Bylo to někdy v květnu, kdy sháněli nové redaktory. Poslal jsem jim své texty a dlouho se neozývali. Když mi v říjnu přišel email, že mě berou, upřímně jsem z toho měl radost.

Přelom října a listopadu pro mě byl nejvíc nabitý. Udělal jsem si řidičský průkaz. Kromě práce jsem chodil na různé akce, do klubů, prostě jsem žil naplno. Bylo jasné, že tenhle stav nevydrží dlouho a já jen čekal, kdy se vrátím do zaběhnutého stereotypu. Byl to prosinec. Vlastně abych nebyl tak pesimistický, tak v něčem byl dobrý. Vyzkoušel jsem si, jaké to je být chodící reklamou v centru Prahy!

To by byl výčet těch nejdůležitějších věcí za rok 2011. Musím říct, že pro mě to byl celkem úspěšný rok, i když se mi určité věci nevydařily, získal jsem mnoho zkušeností. Cíle si pravděpodobně nějaké opět napíšu. Prvním jsem si jist – udělat maturitu.

Přeju vám šťastný a úspěšný rok 2012!

komentáře 2

  1. Hezký přehled, za rok se toho dá prožít dost. Málem bych zapomněl na svůj, který jsem ještě nenapsal.. Díky za připomenutí tímto článkem a já se dám do psaní.

  2. @Olda Šálek: Napiš, rozhodně pro vlastní přehled to je dobrý. Když jsem si dnes četl shrnutí z minulého roku, pěkně jsem si zavzpomínal 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *