Jak stáhnout historii svého Facebook účtu

Před několika týdny Facebook spustil novou službu – „Stahování informací“. Tato služba umožňuje získat kopii dat, která jste umístili na Facebook. A to od úplného začátku vašeho působení na této sociální síti. Chcete vidět celou svou zeď, všechny zprávy, které jste napsali a všechny události, kterých jste se zúčastnili? Chcete si zálohovat všechny fotografie a videa, které jste nahráli na Facebook? Pokud ano, pokračujte ve čtení.

Postup je velice snadný. Dřív nebylo možné dostat se k této službě v české mutaci, nyní by s tím problém neměl být. V horním panelu si rozklikněte ÚčetNastavení účtu. U možnosti Stahování informací klikněte na další informace.

Zde stačí kliknout na zelené tlačítko „Stáhnout“. Data se vám nezačnou stahovat okamžitě, protože se musí nejprve vytvořit balíček. Po nějaké době vám přijde email s odkazem, na kterém si data budete moci stáhnout. Já jsem čekal okolo dvou hodin a celkový balíček měl velikost něco málo přes 100 MB.

Jelikož tvůrci FB myslí na bezpečnost, nepovolí stažení souboru okamžitě, ale vyzvou vás k zadání vašeho hesla. Kromě toho vám zobrazí několik fotek vašich přátel a budou chtít, abyste je správně pojmenovali a tím dokázali, že jste to skutečně vy. Po správném vyplnění by se měl začít stahovat balíček s vašimi daty.

Doufám, že vám tento návod pomohl stáhnout vaše data. Pokud by se vyskytl nějaký problém, zeptejte se v diskusi.

komentáře 3

  1. Hehe, takto se dá dost dobře sledovat historie lidí, třeba na lustrování. Dost zajímavé je, že takováto funkce vznikla dávno, ale jen pro FBI, NSA atd.
    Jsem rád, že tuto funkci uvolnili i pro nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *