Jedna chyba, moře času

Hned na začátek vám položím otázku: Jak si myslíte, že dokáže jedna chyba v kaskádových stylech spolehlive vynervovat? Hrozně jednoduše…

V posledních dnech jsem kódoval více, než obvykle. Za to může jednak to, že mám prázdniny a také, že mě donutil jeden kamarád. Udělat design bylo v pohodě, ale při jeho tvorbě jsem pořádně nepřemýšlel nad jeho zpracováním. Zastávám rčení „všechno jde, když se chce“. Celý natěšený do kódování jsem otevřel PSPad, localhost, a WordPress.

Ze začátku to šlo hladce, dostat na stránku základní grafické prvky bylo v pohodě. Problém nastal ve dvou blocích, z nichž jeden byl plovoucí a druhý ho měl obtékat. Ze začátku mi to grafický vzhled vůbec nezobrazovalo, později jsem to dopracoval až k zobrazenému designu, v němž ovšem jeden blok přetékal naprosto mimo. V tomhle mě naštěstí nezklamala kniha CSS – Hotová řešení od Petra Staníčka. Použít čistič byl skvělý nápad.

Co mě dovádělo do nekonené temnoty, bylo zoptimalizování stránky pro všechny webové prohlížeče. Nadpis se mi zobrazoval od horního okraje přehnaně dole. S touto chybou jsem bojoval určitě přes hodinu. Promazat kód, postupně vkládat znovu, prohlédnout ve všech prohlížečích – nic. Smutné na tom bylo, že IE to zobrazoval dobře. Nakonec jsem na to kápl! Chyběl mi u jednoho prvku margin. Vysílený jsem ho dopsal do kódu a následovně skočil do postele. Nakonec to dopadlo dobře a já mohl mít pocit z dobře vykonané práce. I když mi zabrala tolik času…

komentářů 8

 1. …nekonečný temnoty… 😀 to už tvojí mysl ovládaly zvrácený šepoty co 😀

 2. jojo, tohle zažil určitě každý, kdo si někdy hrál s HTML+CSS :-). Jedna chyba, kterou za boha neumíš objevit a po X hodinách pokusů si všimneš, že ti chybí středník, čárka nebo podobná hloupost.

 3. Já sem řešil podobný problém v javě. Prostě jsem při vší té konvenci, zapouzdření, zásadám a výjimkářství udělal přepis v názvu souborů. A taky jsem nad tim umíral a našel jsem to po dlouhý době. Ono když seš hodně přepracovanej tak se to stane snadno. Pamatuju jak brácha dlouho dělal na webu do školy, furt mu to nechtělo po podmínce něco vypisovat. Já přišel a viděl že tam chybí echo.

  To jsou prostě takový případy, kdy se Ti něco takového stane a ty to prostě nenajdeš a pomůže až někdo/něco jiného. Prostě to tak je, a je to z přepracování.

 4. @bába: Občas mám takové pocity, nevíš, čím to může být?
  @Kenn: Ale já z toho mám takové „emo pocity“.
  @Evča: Celý se červenám. 🙂
  @Hyuuga Antilles: To já na to musel právě přijít sám. Naštěstí se zadařilo a mám zkušenost do budoucna.

 5. Ach tohle znám. Teď už se usmívám ale před nějakým rokem to pro mě byly hodiny a hodiny strávené nad CSS :). Jen aby to bylo kompatibilní se vším 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *