Linkování článků a jeho smysl

Určitě každý z vás toužil mít alespoň jeden den návštěvnost, jejíž cifra dosahuje neuvěřitelné hodnoty. V dnešním moderním světe to není problém, ale otázka pár minut. Dělá to mnoho lidí a samozřejmě i já.

Social bookmarking

Social bookmarking nebo-li sdílení odkazů stručně řečeno znamená vzájemné sdílení zajímavých odkazů. Pokud uvidíte zajímavou stránku a chcete se s ní pochlubit ostatním, vložíte odkaz na jakoukoliv stránku, která nabízí tuto službu, napíšete krátký popisek a zvolíte pár tagů. Za chvíli uvidíte svůj přidaný odkaz na té stránce. Ostatní uživatelé se podívají a pokud je vámi přidaný odkaz zaujme, dá mu hlas a pomůže vám dostat se do předních příček.

Mezi nejznámější ve světě patří jednoznačně digg.com a delicious.com, u nás linkuj.cz, www.jagg.cz nebo www.topclanky.cz. Podobných stránek je spousta, ale dostat se mezi známé je u nich často problém, protože konkurence je veliká. Udělat linkovací server není zase tak složité, navíc se nemusíte starat o obsah (když budete mít slušný rozjezd a vytoří se malá komunita a ta se o obsah postará).

Linkování článků a jeho smysl

Jaký je smysl linkování?

Co vede lidi k tomu, aby linkovali všechny možné články, videa, hudbu? V první řadě to je jejich zájem, určitý obsah je zaujal a chtějí ho poslat dál, pobavit nebo vzdělat ostatní, diskutovat o tom s více lidmi. Je mnoho důvodů a nejlepším způsobem jak to zjistit, je zeptat se jich. A ve druhém jde o to získat na svoje internetové stránky návštěvníky. A toho využívá většina bloggerů. Každý chce mít oblíbený blog, který si nebude číst jen on samotný, podělit se o svoje názory a zážitky a kdo říká, ten si to jen namlouvá.

Jelikož vždy není snadné se dostat na hlavní stránku, vyplatí se mít hodně hodných kamarádů, kteří vám pomohou. Smutné na tom je, že tohoto principu zneužívají lidé, kteří vkládají odkaz jen za účelem návštěvnosti a kvalita je na nízké úrovni. Tím znemožňují dostat „kvalitní“ obsah na pozice, které si zasluhuje.

Smysl v linkování rozhodně vidím, i když se jedná pouze o jednorázovou návštěvnost. Vyplatí se ale mít mnoho kamarádů a kvalitní obsah. Potom máte zajištěné, že se k vám lidé budou vracet.

komentářů 5

  1. Tyhle servery jsou akorát plný spamu. Na linkuj je na první straně článek s 20-30 kliky. To si může kdekdo nalinkovat sám. Z dobrejch, nezaspamovanejch jedině vybrali.sme.sk a samozřejmě pak zahraniční jako je digg

  2. @marek: Sice je často zaspamovaný různými nesmysly, ale najde se tam i kvalitní obsah, sice trochu hůř, ale najde. 🙂 Navíc patří v ČR mezi nejznámější.

  3. Linkování sám taktéž využívám. Když napíši článek, o kterém si myslím, že by mohl zaujmout, zalinkuji si ho. Ani mi nemusí ostatní přispět, pár lidí si jej i tak přečte. 🙂

  4. Zastávám názor, že spam na linkovací služby nepatří a jestli tam nějaký je, tak ta služba je špatná, protože proti tomu nemá žádnou obranu ( např. negativní hlasování, nahlášení špatných příspěvku atd ). Na linkovacím portálu který provozují navic redaktoři pravidelně kontrolují veškerý obsah.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *