Má ještě Google Adsense smysl?

Když si otevřu administraci v Google Adsense, říkám si, jestli to má ještě vůbec cenu. Průměrná cena za klik je několik měsíců na velmi žalostné hodnotě. Když se dostane nad dvě koruny za klik, jásám radostí. Nejspíš za to může finanční krize, jinak si to neumím vysvětlit.

Srovnat výdělky z dob minulých, třeba z minulého roku, se opravdu nedá. Pokles je skutečně veliký. Teď si navíc Google vymyslel naprosto zbytečnou věc. Každý, kdo používá Adsense, by si měl na svoje webové stránky přidat odkaz na stránku „Zásady ochrany osobních údajů“. Co je na tom nejhorší, že si tuto stránku musí každý udělat na svém webu (zasadit do vlastního designu) a dát na ní odkaz ze všech stránek obsahujících reklamní bloky Adsense. Nejlepším řešením proto bude vložit si odkaz do patičky. Tvůrci stovky MFA mají tedy co dělat.

Četl jsem zajímavou diskusi ohledně těchto pravidel. Každý mi dá za pravdu, že nejlepším řešením by bylo pouze vložit na hlavní stránku (případně na všechny stránky do patičky) odkaz na jednu univerzální stránku s pravidly. Výsledkem diskuse bylo, že Google prostě požaduje mít stránku s pravidly na doméně s webem.

Celkem by mě zajímalo, co se stane, když tuto stránku někdo na svém webu mít nebude. Pravidla prý měla být na webech s Adsense od března minulého roku, teď se jednalo pouze o aktualizaci. Dosud jsem ovšem žádnou takovou stránku neviděl a bany za to zatím nebyly. V případě Googlu bych ale neriskoval, je schopný vás totálně pohřbít.

Počkám si, až dosáhnu stovky a nejspíš Adsense z blogu odstraním a nasadím DirectoGlobal. Tedy jestli se Adsense nevzpamatuje a nezvýší cenu za klik. Nyní jsem k tomu ovšem skeptický.

komentářů 15

 1. Určitě nejsi jediný, kdo se potýká s nízkými výdělky. Taky jsem měl zájem o AdSense, ale to bylo v dobách minulých, kdy se dalo ještě vydělat. Dostal jsem BAN a už ani netoužím po znovunasazení AdSense. A ta pravidla, o kterých píšeš, jsou celkem šměsná. Inu, vydrž do stovky a být tebou, tak přejdu na něco jiného, třeba to Directo 😉

 2. O tom slyším poprvé, podívám se na to. Díky.

  Jinak dle mého stagnují výdělky jak u Google Adsense tak i GlobalDirecto. Není to co bývávalo 🙁

 3. Pro mě o těch podmínkách taky novinka. Výdělky už delší dobu nic moc, že by se opravdu krize dotkla už i nás, bloggerů? 😀
  Bohužel jsem zatím neobjevil nic lepšího, Directoglobal sice provozuju, ale ty peníze nejsou nijak závratné (z AdSense ale vlastně taky ne). Chtělo by to domluvit reklamu nastálo s nějakou firmou, jednotlivcem..

 4. Zajímavý výdělek je samozřejmě taky prodej odkazů, proti kterému Google bojuje strháváním ranků. Tento boj je však zbytečný pokud za prodávání odkazů vydělám 10x tolik co za měsíc s AdSense.

 5. @Poděs: Stále stejně věřím tomu, že se Adsense probere a zase začne dávat více. Možná naivní představa…
  @zimmi: Už aby ta krize skončila. 😀 Domluvit reklamu je asi nejlepší řešení, ale zase je složitější někoho najít.
  @Kenn: Přesně tak, jen to chce sehnat dobrou nabídku.

 6. Výdělky jsou nižší jen o málo, ale naopak je to výborná doba k propagaci webů, takhle levně se reklama už dlouho nekupovala. Takže podle mého se na tom vždycky dá najít nějaké pozitivum.

 7. Výdělky v AdSense jdou sice dolů, ale snad se to trošku hejbne. Ty podmínky stejně polovina uživatelů AdSense mít nebude….

 8. @Pete: Také se mi do nich nechce, nejspíš půjdu s davem.
  @Jakub Šimeček: Já ho přečet, pořádně nepochopil, co Google chtěl, tak jsem to neřešil. Docela mě ale vyděsila diskuse na Webtrhu.

 9. S tím vložením privacy policy do vlastního webu jsem to chápal jako doporučení od google. Takže je to přímo jejich požadavek? Adsense mám na jediném webu, ale stejně nemám náladu kvůli pár stovkám měsíčně tam něco vkládat.

 10. @Petr: Nikdo pořádně neví, co s tím, ale všichni na to kašlou. Asi půjdu s davem. Například na wz.cz mají také Adsense, ale tenhle odkaz nikde není.

 11. Z vlastní zkušenosti radím následující 2 věci.

  1) Nezavrhovat Adsense – příjmy sice klesají, ale přesto lze na Adsense dobře vydělat, pokud s weby dobře pracujete a máte něco jiného než MFA.

  2) Nezavrhovat DirectoGLOBAL (můj systém :). I v něm se dají vydělat slušné peníze. Jenom za březen jsme vyplatili více než 100 000 Kč, z toho několika lidem jsme zaplatili i hodně přes 10 000 Kč.

  Důležité pro úspěšnou monetizaci vašich projektů je dobré umístění reklamy (to platí jak pro Adsense, tak pro DirectoGLOBAL). Reklama musí být viditelná. Pokud dáte reklamní kódy někam do patičky stránek nebo na jiné neviditelné místo, těžko můžete čekat, že dosáhnete úspěchu.

  Pokud jde o přímý prodej reklamy – ten mohu doporučit někomu kdo má 1 nebo 2 weby. Pokud máte webů více, je lepší využít systémů jako je Adsense nebo DirectoGLOBAL. Nemusíte se celkem o nic starat a jenom Vám peníze chodí na účet. Pokud budete chtít prodávat reklamu napřímo, při větším množství webů to bude stát hodně času a nezbude Vám čas na budování dalších projektů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *