Německo 2010

Minulý víkend jsem si trochu prodloužil a navštívil sousední stát – Německo. Byla to taková „menší dovolená“. Účelem cesty bylo potápění v jezeře, ale jelikož mě potápění příliš neláká, věnoval jsem se pouze cyklistice. A mohu říct, že to byla příjemně strávená dovolená.

V pátek odpoledne jsme se vydali do vesničky Obernach. Cesta trvala přibližně okolo šesti hodin, tu jsem ale skoro celou prospal. Na místo našeho ubytování jsme dorazili k večeru, kde na nás čekali známí. Přivítali jsme se, ubytovali a ulehli do postele.

Ráno jsme se nasnídali a vyrazili k jezeru na ponor. Jak jsem zmínil v úvodu, já se nepotápím a tak jsem jezdil na kole. Dopoledne to byl jen malý výlet do obchodu pro pečivo. Zde se musím pochválit. Němčinu mám prvním rokem, ten jazyk nemám moc rád, ale byl jsem schopen nakoupit! Celkově se mi líbilo, že jsem slyšel německý jazyk a občas zaslechl slovíčko, kterému jsem rozuměl. Odpoledne nás čekala cesta okolo celého jezera (necelých 30 km). Celý den jsme zakončili v místní restauraci vydatnou večeří, ke které nechybělo pro Německo typické pivo.

Dovolená v Německu - vodopády

V neděli se počasí trochu pokazilo a celé dopoledne bylo zataženo. To nám však nebránilo v cyklistice. Odpoledne začalo pršet a tak jsme se rozhodli navštívit zámek Neuschwanstein, který si nechal postavit Ludvík II. Bavorský a který je často nazýván jako „pohádkový hrad“ (můžete ho znát například z videí od Walta Disneyho). Před začátkem prohlídky neuvěřitelně lilo a my tak trochu neodhadli začátek prohlídky. Byli jsme proto nuceni k bráně běžet. Promokli jsme do poslední nitky. Zámek byl pěkný, ale délka prohlídky mě docela zklamala, myslím, že trvala pouhých 30 minut. Večer jsme zakončili klasicky v restauraci u jídla a piva.

Pondělí byl náš poslední cyklistický den a také den odjezdu. Počasí nám opět nepřálo, ale na kolo jsme se stejně vydali. Navštívili jsme vodopády a městečko, jehož název si bohužel nepamatuji. Po návratu nás čekala už jenom cesta domů do Prahy.

Dovolená v Německu - pohled na jezero

Dovolená se celkem vydařila a i já si tak trochu odpočinul od internetu a hlavně od Facebooku. Naivně jsem si myslel, že naleznu nějakou wifinu a přes iPhone budu zevlovat na internetu. Žádnou nezabezpečenou jsem ale nenašel a jsem za to vlastně i rád.

komentáře 4

  1. Pěkné pěkné 😉
    Nevíš co říkali ti co se potápěli? To bych netušil, že v tom jezeře půjde tak hezky vidět jako v moři..

  2. [Nojšvajštajn] je super, jezdíme kolem něj a říkáme mu hrad za tunelem (ikdyž je to zámek ;))

    A celkově, zajímavý post 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *