Norsko 2007

Po 14 dnech jsem opět u svého počítače. Online. Těch čtrnáct dní jsem neměl ani potřebu jít na počítač. :-) Nebudu se rozepisovat, co se jaký den stalo, stejně by vás to nezajímalo. Stačí jen napsat, jaká byla trasa, počasí, jak jsem se měl, co mě nejvíce bavilo. K tomu přidat nějaké „fotečky“.

Jelo se v Neděli 22.07 v 15:00. Tedy mělo se. S naším tempem se vyrazilo v 18:00. Z České republiky do Německa na trajekt do Sassnitz (omluvte mé okopírované názvy z mapy.cz, nezjišťoval jsem český překlad). Po čtyřech prospaných hodinách ve spacáku jsme dorazili do Trelleborgu. Pak jen pár (celkem dost) hodin do Norska. Po velikých plánech jsme se rozhodli jet na ostrov Lofoty (Lofoten). Cesta vede daleko na sever. Narazili jsme na Severní polární kruh (foto zde). Fajn místo, jen bych tam nechtěl být v zimě. Celý den a celou noc tmy mě děsí. Už takhle mi vadilo světlo i v noci (navíc ve stanu).

Po příjezdu na Lofoty (mají tam šíleně vymyšlené trajekty, 2× nás nepustili, protože bylo prostě plno) jsme se ubytovali v rybářském domku (foto zde). Čtyři dny jsme se živili pouze rybami. Každý z nás ulovil něco. Můj nejlepší úlovek byla treska. Ty dny nám krásně svítilo „sluníčko“.

Poté jsme se vraceli dolů na jih a zajeli na ostrov Hitra (projíždí se tunelem, který je pod vodou!). Po nepěkné příhodě na lodi, kdy jsme museli zastavit na neobydleném ostrůvku a čekat než se uklidní vlny, všechno celkem šlo. Návštěvou Hitry vše končilo. Jeli jsme už do České republiky. Ještě jeden den na stanování se našel, ale pak zase spaní na trajektu a nekonečně dlouhá cesta do Prahy.

Miluji benzínky Statoil. Po zakoupení hrnku (49.99 NOK) nebo termosky (99.99 NOK) jsme měli kafe, čaj nebo čokoládu na každé benzínce zdarma. Lidé se chovali úplně jinak. Nekradlo se tam, každý byl klidný, nepospíchal, nestresoval se… To se s Čechy srovnávat nedá.

Fotky z dovolené: http://picasaweb.google.com/izmy666/Norsko2007

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *