Sportovní kurz 2009 – Běstvina

Druhý týden v září – od 7.9. do 12.9. – jsem se zúčastnil školní akce. Jednalo se o sportovní kurz pro druhé ročníky, plus se k nim přidali dobrovolníci ze třetích a čtvrtých ročníků. Kurz proběhl ve sportovním areálu nedaleko obce Běstvina. Slyšel jsem spoustu kladných ohlasů a skutečně byly pravdivé, celý týden jsem si užil.

Běstvina 2009

Odjížděli jsme v pondělí, ještě před odjezdem bylo ale nutné přinést do autobusu jídlo, sportovní věci a naložit kola, která byla pro každého dobrovolná. Já jsem si kolo vzal a nelitoval jsem toho (i když by bylo lepší na kolo vyrazit víckrát a ne jen dvakrát). Cesta do Běstviny trvala necelé dvě hodiny. Na místě se musely všechny věci vyložit a my čekali na ty slavné chatky, které tam údajně postavil Hitler. Žádný přepych to vážně nebyl, chatky prolezlé pavouky, všechny stěny popsány infantilními texty a parodie na stolek. Zámek byl z obou stran, nebyl proto problém někoho v chatce zavřít zvenku. Právě proto se rozbila okna ve dvou chatkách. Sprchy jsou také kapitola sama pro sebe, nevypadalo to tam zrovna nejlépe a voda tekla studená. Alespoň hlášky tam padaly slušné. Každopádně na chatky se dalo zvyknout a studená voda se dá přežit.

Každý den jsme měli čtyři sportovní bloky, dva dopoledne a dva odpoledne. Kolaři měli dva dny dopolední bloky spojené, aby měli na svoji aktivitu dostatek času. Mezi nimi jsem byl i já. Trasy nebyly extra náročné, možná jen terén jedné trasy nebyl úplně ideální, protože se několika lidem podařilo píchnout duši a museli ji měnit nebo lepit. Kromě cyklistiky jsme si užili vodu, kde byla skutečně zábava, dále například volejbal, badminton, teeball (+ softball, ale mrzelo mě, že jsme si ho jen jednou vyzkoušeli a pak znovu hráli teeball), basketball, herní bloky (softrugby, fotball), střelba a sebeobrana. Sebeobrana by byla dobrá, kdybychom ji měli dvakrát, ale počtvrté už to je skutečně nuda, zvlášť když nás učí nějaké bojové postoje a ne sebeobranu.

Cyklistika

Všichni druháci soutěžili o nejlepší třídu. Soutěže byly skutečně zajímavé, nejprve jsme měli běh s provazem okolo kuželů (taková housenka), dále jsme se chytili za ruce a museli dostat smyčku provazu přes všechny spolužáky, skákali jsme v pytli a na závěr jsme se přetahovali lanem. Tohle byly třídní soutěže, ve středu dělal každý sportovní testy (například skok přes švihadlo, hod na přesnost, přemístění balónu z jedné lavičky na druhou a mnoho dalších). V pátek bylo vyhlášení a jako nejvšestrannější třída samozřejmě vyhrála T2C, každý dostal tričko a na závěr naše třída dostala největší dort. Vyhlašovalo se i pořadí studentů podle testů a mě překvapilo, že jsem se umístil na krásném 18. místě (vzrostlo mi ego).

Dort

Sportovní kurz hodnotím jako povedenou akci školy, jídlo bylo chutné, sportovní bloky zabavily a celkově tam byla zábava. Navíc nám vyšlo krásně počasí, takže ani jednou nepršelo. Uvidím, jestli pojedu i příští rok (jestli projdu do třeťáku :D).

Fotoalbum si můžete prohlídnout na mé Picase.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *