Stačí jeden klik

Modrá obrazovka smrtiPlno akcí vyžaduje klik. Pouze jediný klik. A podle toho se dějí různé věci. Třeba ve středu jsem si řekl, že něco nastavím v administraci Gigaserveru. V seznamu databází jsem si všiml, že tam je jedna nepoužívaná. Okej, tak to jí smažu.

Klik.

A jejda…

Tak to jsem teda nechtěl…

Místo původního plánu smazat nepoužívanou databázi jsem smazal kompletní databázi blogu. Řekl jsem si – v klidu, ještě mám tak 10 minut na kompletní smazání, udělám rychle zálohu na phpmyadmin. Záloha stažená, stihnuto naprosto dokonale. Koukám na .sql soubor a jeho velikost mě udivuje. 60 MB po roce blogování? Zajímavé.

Všechno je ztraceno, je čas nafutrovat blog zálohou databáze. 60 MB je trochu víc, proto si musím chvíli počkat. Poprvé si nešťastnou náhodou zavřu panel, nevadí. Podruhé se záloha nahraje, ale vyhodí chybovou hlášku. Na blogu vypadá vše jako při starém. Po chvíli zjišťuji, že to zas tak v pohodě nebude. Hm, fajn.

Plugin ve WordPressu, který se má starat o zálohování celého blogu, nefunguje. Nepřekvapuje mě to, když se má něco pokazit, tak se vší parádou. Zbývá mi už jediná věc, díky které jsem byl ale celou dobu v klidu. Napsat na podporu a poprosit Gigaserver o zálohu.

Po zkušenosti s hostingem a službami od Kapusty jsem věřil, že Gigaserver bude o 100% lepší a skutečně jsem se nemýlil. Na email odepsali skutečně rychle (a to jsem jim psal v deset hodin večer) a druhý den bylo všechno při starém.

A jaké ponaučení plyne z tohoto příběhu? Kdykoliv se chystáte na něco kliknout, pořádně si promyslete, co to je. Třeba v nastavení vašeho webu anebo třeba i, při přidávání se do skupiny na Facebooku

komentářů 9

  1. To jo, někteří lidé se přidávaj na facebooku do každý skupiny, aniž by si přečetli obsah té skupiny.

  2. @bába: Takové lidi lituji…

    @465: Ani moc ne, po půl hodině tu byl obsah zpátky, akorát nefungovala administrace. A druhý den Gigaserver nahrál zálohu a všechno fungovalo jako předtím.

  3. Stoprocentní souhlas s tím že jeden klik Tě vždy dělí od úspěchu nebo od chyby. Prostě to tak je, počítače jsou dělané pro takovou jednoduchost, že se to někdy až nevyplácí.

    Souhlasím s názorem na technickou podporu gigaserveru. Měl jsem na ně speciální požadavek z hlediska databází který mimo jiné i lehce souvisí s bezpečnostním rizikem. Po přijetí jejich podmínek mi okamžitě vyhovili a já jsem spokojený zákazník s bonusem :D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *