„Tohle má bejt léto?“

Předpověď na zítřejší den – 23°C, zataženo, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Předpověď, která trvá od začátku prázdnin. Marně čekám na dny, kdy zase vysvitne slunce a bude pálit jako minulý rok. Dočkám se? Dlouhodobé předpovědi sice slibují letní počasí v druhé polovině prázdnin, zatím jsem k tomu spíš skeptický.

Minulý rok jsem nosil žabky. Minulý rok jsem mohl vyjít ven pouze v krátkém tričku a kraťasech. Minulý rok jsem byl několikrát na koupališti. Minulý rok jsem vůbec nemusel vypínat větrák. Letos jsem rád, když si nemusím brát bundu proti dešti. Už jen čekám, kdy začne sněžit, abych mohl vytáhnout bundu na zimu.

Jedno pozitivum tohle počasí přece jen má. Předminulou středu byla naprosto dokonalá bouřka. Každý rok čekám bouřku, která bude připomínat apokalypsu (je to taková prázdninová tradice z konce deváté třídy). Letos se jí to povedlo, ba dokonce překonala všechna má očekávání! Na něco takového budu ještě dlouho vzpomínat.

Kdyby to léto náhodou nepřišlo, doufám alespoň v jedno – snad se vydaří alespoň ten podzim. Našlápnuto má zatím dobře.

1 komentář

  1. Jedni vědci tvrdí, že se bude oteplovat, jiní ochlazovat. Můj tip je ten, že se Země postupně přiblíží podnebí na Marsu, v noci -200, přes den +200, pravdu tak budou mít obě skupiny.
    Když jsem byl malej, tak šlo být celý den u vody a to po celé prázdniny. Dnes už ani náhodou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *