Týden s iPhone aplikací Sleep Cycle

Sleep Cycle - iPhone budík

Minulý týden jsem několikrát nevstal na budík nastavený v iPhonu. Ne, že bych ho vypípl a spal dál (i když to se mi občas stane taky). Prostě nezazvonil. Na internetu jsem zjistil, že to není pouze můj případ. Proto jsem se podíval po aplikaci, která by základní budík v iPhonu nahradila.

Hned napoprvé mě zaujala aplikace Sleep Cycle. Není to obyčejný budík, který pouze zazvoní a dostane vás z postele. Tato aplikace je něco víc. Jednoduše si nastavíte čas, kdy budete chtít být probuzeni a aplikace vás probudí buď přesně na čas anebo dřív (maximálně 30 minut) podle toho, v jaké fázi spánku budete. A jak pozná mobil, v jaké fázi spánku zrovna jste? Jednoduše si dáte telefon ke kraji postele displejem dolů a on detekuje každý váš pohyb. Podle pohybu usoudí, jestli zrovna sníte, nebo jestli jste ve fázi tvrdého spánku. Ráno vám aplikace udělá graf a vy ho můžete publikovat na Facebook nebo si ho odeslat na e-mail. Pokud aplikace usoudí, že jste ve fázi „skorobdění“, probudí vás. Mně se stalo zatím jen jednou, že by mě probudila dřív, než jsem si nastavil. Sice budete vzhurů dříve, ale v naprosté pohodě (respektive nebudete rozespalí).

Tvůrci aplikace doporučují připojit přes noc iPhone do napájení, aby se vám náhodou nevybil. Popravdě řečeno mi přes noc baterka klesla ze 100% na 75%, takže aplikace nežere tolik baterky jak se tvrdí. Ovšem četl jsem, že s tím má někdo problémy, nejspíš je to individuální.

Mnozí mohou namítnout, že se jedná o placebo efekt. Nedokážu to posoudit, ale zatím jsem se pokaždé probudil a necítil únavu jako po běžném vstávání. Navíc – budík vás začne budit nejdřív jemným tónem (který zní příjemně), postupně začíná gradovat a do toho se přidávají jemné vibrace, které se také zvětšují. Jestli to je jenom o tomhle, tak ať je. Hlavní je, že se ráno cítím svěží. Každému doporučuji alespoň jednou vyzkoušet. Třeba potom nebudete chtít jiný budík.

komentářů 16

 1. Sakra. Teď abych si koupil iP* jen kvůli krásnému buzení…

 2. A to iP nespadne z postele? 😀

  @www.bagr: právě si říkám, že neskutečné ale užitečné aplikace vyvíjejí jen na iP

 3. @SSSVT: Je to možný, někomu to baterku vybije úplně, někomu strhne jen trochu % dolů.

  @Kňéža: Tak tě to vzbudí přesně na čas (samozřejmě tím jemným zvukem, který se postupně zesiluje + vibrace)

  @fremy: Zatim se mi to nepodařilo. Navíc ho mám pod polštářem, ale tak, abych ho v noci „nerozmáčkl“.

 4. Já ti nevím. Zkoušel jsem to týden a iPhone u hlavy na mě nepůsobil moc dobře. Často jsem se z ničeho nic probudil v noci a prováděl různé věci. Asi druhou noc s touhle aplikací jsem se z ničeho nic probudil někdy kolem čtvrté ráno, vzal jsem iPhone, vytrhl ho z napájení, z neznámého důvodu tu aplikaci vypnul a hodil někam pryč. Pak jsem si lehnul a uvědomil si, že jsem vlastně mrsknul s iPhonem na zem, tak jsem se zvednul, nastavil normální budík a spal dál.

  Zkrátka ta aplikace mi asi nedělá dobře. Spal jsem s ní týden a moc jsme si to neužili. Asi chce v posteli něco jiného než já. Pravdou je, že týden na to nebyl den, kdy bych vstal v pohodě tak jak jsem chtěl a krom pondělí každý den zaspal. Možná ji dám ještě šanci, ale je to pěkná potvora 🙂

 5. Škoda jen, že něco podobného není pro windows mobile. Teda já to alespoň nenašel..

 6. S mojí tvrdou matrací je krapet problém s chytáním otřesů postele. Když dělám test otáčením na posteli, telefon docela řve, ale graf mého spánku je mrtvý.

  @Martin Světlík: zkus zapnout letecký režim 🙂

 7. @Martin Světlík: To zní jako z Paranormal Activity 😀
  Pokud na tebe mají vlny z mobilu nějaký vliv, tak zkus letecký režim, jak napsal Kenn. Rozhodně bych dal aplikaci ještě šanci.

  @Kenn: Mně se někdy graf taky zrovna moc nemění, možná mám moc často hluboký spánek. 🙂

 8. Další z asi padesáti důvodů proč bych už konečně mohl k macovi koupit i iphone 🙂 uvažoval jsem i o speciálním budíku který funguje podobně

 9. @Petr: Viděl jsem podobný budík ve formě pásku na ruku, ale cena okolo šesti tisíc mě trochu zarazila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *