Vánoce jsou za dveřmi

Publikováno 20. 12. 2008

Zasněžený strom

Dnes ráno se vzbudím, vstanu z postele a dojdu se podívat, kolikátého je. Při pohledu do kalendáře jsem se zděsil. 20. prosince, což znamená, že za 4 dny tu máme vánoce. Celkem mě vylekalo, že to tak rychle uteklo.

Při pohledu z okna mám ale takové divné pocity. Před rokem byla zasněžená krajina, bílý povlak po sídlišti, chladno. Teď když se podívám, vidím pouze mokré chodníky, vítr a neustálý déšť. Prostě počasí, které přesně sedí na začátek podzimu. Zítra nás čeká zimní slunovrat, ale velice pochybuji o tom, že stihne nasněžit. A když už konečně sněží, tak se sníh rozpouští před dopadem.

Vůbec mi nepřijde, že jsou za pár dní Vánoce, jejich atmosféra mi prostě chybí. Možná, že jsem na to moc starý a neprožívám to jako třeba před pěti lety. Neběhám po bytě a nehledám krabici, kde jsou dárky schované, abych věděl, co dostanu pod stromeček, neposlouchám vánoční koledy a ani tu nemám zapálené vonné svíce, které by připomínaly vůni Vánoc. Místo toho mi duní bedny s těmi šílenostmi, jak by mi řekla máma a na stole mám tolik nepořádku, že přes něj ani nevidím na monitor.

A tak se vás ptám: „Skutečně jsou za pár dní Vánoce? Nebo mám pouze zpřeházený kalendář, náhodou se mi objevilo v obýváku vánoční cukroví a lidi se zbláznili a z neznámého důvodu pořád chodí do supermarketů a kupují tam zbytečnosti?


Štítky: , ,

Napsal izmy, v kategorii Můj životní styl, Ostatní | 11 komentářů


11 komentářů k příspěvku „Vánoce jsou za dveřmi”

stegy

Čaro vianoc vyprchá, počasie je nevianočné a vonku by som nezistil, že sú vianoce keby že nie sú vianočné ozdoby na stĺpoch. 😀

Poděs

Ano izmy, opravdu jsou tu Vánoce. Taktéž je nijak nepociťuji a nic mi nepřipomíná, že tu opravdu jsou. Za 4 dny je sice Šťedrý den, u nás to ale vypadá… no, nijak. Pro mě jsou tyhle Vánoce těmi nejhoršími, ale o tom už jsem psal u sebe.

Tímto ti chci také popřát Šťastné a Veselé Vánoce a bohatého ježíška 😉 Nechť pod stromkem najdeš něco, po čem toužíš. Třeba nějaké pěkné autíčko 😉 😀

bába

co kecáš, vždyť „svíčky“ zapaluješ denodenně.:D

izmy

@bába: Taky, že se na Vánoce připravuji (skoro) každý den. 😀

Vojta Havel

Jsem na tom úplně stejně. A Vánoce už taky nějak neprožívám, dřív jsem se na ně strašně těšil, ale teď ani nějak ne…Akorát jsem rád, že se nemusim učit :).

Hezké Vánoce a hodně štěstí do nového roku ;-).

Evča

Tenhle znáš:

Dvě blondýnky chodí před Vánoci dvě hodiny po lese.
Jedna se ptá druhé: „Tak co?“
Druhá na to: „Vůbec nic.“
„Tak vezmeme jeden bez ozdob…“

kozy_

Taky to letos nějak neprožívám. Je neděle a já mám 1 dárek 😀 No, v úterý taky čas :))

Kohout

U nas asi nebude ani stromek a cukrovi. Ani nejsem natesenej na darky jako driv, co potrebuju to si koupim. Jsem na to letos zvedavej no:)

Chmalka

No, já vánoce miluju o čemž svědčí i má stránečka. Nicméně jsem se po přečtení tohoto komentáře zamyslela a zjistila jsem, že jsem na tom skoro stejně. Vánoční nálada žádná. (Jakoby se rokama vše vytrácelo). Byt uklizený, cukroví napečené, koledy sem tam pustim, stromeček je nazdobený a všude kolem mě vánoční výzdoba. Mě to ale pořád přijde jako málo vánoční. Vzala jsem si dovolenou, ale teď premýšlim k čemu vlastně? Celý rok se těšim na vánoce a když je to tady, raději bych zalezla do postele a pořádně se vyspala a když si pomyslim, co práce ješte bude se salátem, kaprama, pohoštěním a podobně, je mi na nic. Nešlo by to nějak obejít? Třeba to všechno nakoupit, nebo jít do hospody na jídlo? Hmmm, asi ne. Takže s chutí (nechutí) do toho a všem, nejenom sobě, tobě ale všem, co jsou letos na tom podobně přeji ať se nám nálada zlepší, ať máme krásné vánoce, ať jsme na sebe hodní a ať je ten štědrý den opravdu štědrý. ŠŤASTNÉ A VESELÉ…..

woko

Já jsem se z toho musel taky úplně vyplakat 🙂 http://woko.snedl.net/vanoce-od-15-let-nepristupne/

Petr "Pe3ček" Loukota

Je to děs, čas letí ohromnou rychlostí. Přeji šťastné a veselé, Izmy. 😉

Zanechte komentář