Vítejte v sektě Apple

Publikováno 28. 1. 2010

Dovolte, abych vám představil velmi oblíbenou sektu, která vás okamžitě po vašem příchodu pohltí a už nepustí. Sekta se jmenuje Apple a jejím zakladatelem je Steve Jobs. Vstup do této sekty není zadarmo, stojí peníze, ale mnohem důležitější je šíření naší víry. Jediné správné víry a tím je Apple. Nic jiného kromě Applu není. Pokud jste se rozhodli vstoupit, čtěte prosím dál.

Pro přijetí je nutnost splňovat několik základních bodů.

  • Nic jiného kromě Applu neexistuje.
  • Apple dělá věci dobře, Microsoft špatně. Ačkoliv je víc možností u Microsoftu, Apple tyto funkce nepotřebuje, protože si zakládá na jednoduchosti.
  • Pokud se u Applu najde nějaká chyba, je povinnost jí přehlížet, případně tvrdit, že to tak má být. Jakékoliv chyby jsou vlastně jen dokonale promyšlené funkce.
  • Každá nová věc od Applu je revolucí.
  • Ačkoliv jsou produkty, které existují už léta, teprve Apple je dokázal vnést do života lidí
  • Jakákoliv prezentace nových produktů Applu je skutečným zážitkem, proto je nutné o ní pořád mluvit.
  • Apple je prostě jednoduchý, krásný a cool.
  • Jiný názor se nepřijímá.

Tak ale teď už vážně. Takové pocity z lidí jsem měl, když proběhl Keynote. Celou dobu mě to nechávalo chladným. Tedy do té doby, než o tom někdo začal mluvit na Twitteru. Tolik fanatismu jsem ještě nikdy neviděl (důkaz toho, že se sociální sítě stále víc a víc rozrůstají). Jakoby si Steve Jobs všechny ty lidi zaplatil, aby jeho produkty propagovali. Obdivuji marketing Applu, protože tohle dokáže skutečně málokdo.

iPad vypadá zajímavě, ovšem já bych si ho nepořídil. Zastávám prostě názor, že to je jen zvětšený iPod Touch, který bych nevyužil. Jako čtečka knih nevypadá špatně. Napadá mě ale jedna otázka – vzali byste si přístroj za deset tisíc k moři na písečnou pláž? Nebo byste si raději vzali knihu z knihovny? Revoluce nastane, až čtečky knih budou levné a zároveň odolné. Apple fanatici se budou ohánět tím, že to je úplně nové zařízení a to je tou revolucí. Dobře, tak ať je, ale nemusím to přeci poslouchat na každém rohu, ne?

Nemám rád dva druhy lidí – ti, kteří slepě chválí a ti, kteří pouze nadávají. Člověk by měl mít nadhled. Uživatelé Macu velice rádi píší, že Microsoft = modrá obrazovka smrti, registry. Windowsáci mají také svoje – Apple = diktatura, přemrštěná cena. Na obě strany se toho dá najít dost, ale mně je to jedno. Budu používat to, co chci a to, co mi vyhovuje. Chovat se jako dealer nebudu a doufám, že to nadšení brzy opadne. Už mě to celkem unavuje. Steve Jobs by si měl svoje ovečky zkrotit.


Štítky: , , , , ,

Napsal izmy, v kategorii Internet, Moje názory | 9 komentářů


9 komentářů k příspěvku „Vítejte v sektě Apple”

Poděs

Pěkně napsáno. Souhlas.

fremy

Sekty nesnáším, proto ani Apple mě nepohltí. Ale jinak souhlasím, budu si kupovat o používat to, co vyhovuje mě a výrobce mě nezajímá.

Parohac4

A teď si představ, když se do hádky mezi Microsoftem a Applem přidá uhrovitá socka s Linuxem. To je ještě horší :-). Taky nechápu ten fanatismus, vůbec žádnou posedlost v IT nechápu. Ale je to každého volba, ať si každý používá, co mu vyhovuje.

Radek Bouda

Já s tím absolutně souhlasím. Prostě si budu používat co chci, co mi vyhovuje, co mě nebrzdí při práci, s čím se mi dobře dělá. A to že mi spolužáci nadávaj že používam IE je mi fuk, jim to nevyhovuje, mě třeba jo.

A to že říkám:
Používáme OS k tomu, na co je určený. Linux na serverech, Mac OS na grafiku a Windows na Solitaire.

Říkám protože mi to přijde vtipný. Nic víc.

izmy

@Parohac4: O Linuxu se radši ani vyjadřovat nebudu 😀

@Radek Bouda: Na Windows často nadávají jen pozéři, protože je in nadávat na Microsoft. Naopak je in chválit Apple ve všech směrech. Jen málo lidí má nadhled a neřeší to.

j.

Naprosty souhlas.

Petr

Ano, není třeba to hrotit do šílenství, ale i „sekta“ sama je znamením toho že apple je kvalitnější (a lehce emocionálnější) záležitost. Dokázaly windows vytvořit takové nadšení? 🙂 (Hulánova póza a vlna imbecilních dobrovolníku pořvávajících na windows 7 party se nepočítá..) Ono je srandovní že smyšelné sektě se často smějí ti jednodušší z nás ) kteří si apple nemůžou dovolit, tak kritizují. (nemířeno na tebe) Na keynote jsou možná podávány drogy, kdo ví 🙂 Je to o nadhledu..

izmy

@Petr: S tím nesouhlasím. Je to spíš o manipulaci než o kvalitě. Steve Jobs je něco jako jehovista (samozřejmě bez Vist :D), který nutí svojí víru ostatním a prostě mu to jde.

Petr

Nutí? 🙂

Zanechte komentář