Zagg Invisible Shield – kvalitní iPhone fólie?

Pro svůj mobilní telefon jsem chtěl ochranu proti poškrábání. Někdo sice tvrdí, že iPhone se nedá poškrábat, ale to není tak úplně pravda. Proto jsem začal hledat nějakou fólii. Kryt jsem nechtěl. Zaprvé stojí víc peněz a zadruhé to jenom zvýší objem telefonu.

Podle několika reakcí jsem si přes aukro koupil ochranou fólii Invisible Shield od firmy Zagg. Koukal jsem i na různé „vietnamské kousky“ za 50,- Kč, ale usoudil jsem, že potřebuji něco kvalitního. Fólie mi přišla někdy v průběhu prázdnin.

V obalu byla fólie pro přední i zadní část iphonu, sprej se speciální vodičkou a karta na zarovnání a odstranění vzduchových bublin. Nic víc, nic míň. Aplikace fólie na iPhone je snad nejsložitějším procesem. Na internetu jsou videa, jak se fólie nandá na mobil za necelé 3 minuty. Vypadá to jednoduše, ale je to peklo. Alespoň mně to trvalo okolo hodiny, než jsem byl spokojen. Spokojen jsem byl ale jen pár dní, protože přilepit fólii přesně na milimetr je práce pro vraha (nebo sebevraha). Vodička fólii pomůže lépe přilnout na mobil, ale doslova po něm klouže a v tomto okamžiku se musí čekat, až jedna část zaschne.

Přilepit fólii na přední část iPhonu není takový problém, není tam žádný záhyb, prostě jen rovná plocha. Zato druhá strana je skutečný boj. Zápasil jsem s tím docela dlouho, nejdřív jsem nechal prostřední část lehce zaschnout, poté jsem se snažil přilepit okraje. Jelikož jsem to dělal poprve, stalo se, že fólii nepřilnula silně a po čase se mi odlepovaly okraje. Fólie začala nabírat prach a znovu přilepit nešla.

Je to určitě kvalitní fólie, nepoškrábe se a vydrží vážně hodně. Nešpiní se, nedělají se na ní stopy po prstech, fólie vůbec nevadí displeji, jako by tam vůbec nebyla. Také by měla zabránit vzduchovým bublinám, s tím ale nesouhlasím. Měl jsem mobil v Norsku ve stanu. V noci je docela slušná zima a vlhko. Ráno jsem na iPhonu objevil asi dvě bubliny, které se udělaly přes noc nejspíš kvůli vlhkosti.

Mé zhodnocení je následující – v blízké době si koupím novou fólii, ale ještě nevím, jestli to bude Invisible Shield. Vydrží, iPhone spolehlivě ochrání od vnějších vlivů, ale musel bych si dát sakra práci, aby se mi povedla přilepit. Rozhodující je také cena, pokud bude vyšší jak 300,- Kč, tak určitě nekupuji.

komentářů 8

 1. Já mám nejlepší zkušenosti s GelaScreenem. Fakt nejlepší fólie co jsem kdy měl a za rozumnou cenu. Pak jsem vyzkoušel i čínské náhražky, kdy je příjemná cena, ale povrch tak trochu drhne a není tak čistě průhledný. Dá se na to zvyknout. Teď mám Crystal Screen z iPhoneshop.sk a je to o ždibínek horší jak GelaScreen.

  Ale fakt, nasadit to, nejhorší věc. A v životě to nezkoušejte už opravovat. Zdokonalováním jsem si tři fólie zničil 🙂

 2. Jj, to byl na tebe pohled, jak jsi zoufalý a snažíš se to tam nalepit 😀 Hodně jsem se nasmála 😀

 3. Zadní strana je peklo. Ale neřeším to. Mám už tam i pár prasklinek. Pár zřejmě díky známé vadě u bílých modelů (po pár dnech používání) a jednu mojí chybou. No a škrábanců, těch tam je … Teď už je ale pozdě si nad tím lámat hlavu. U iPodu Touch se zadní stranou z broušené ocely to bylo teprv něco.

  Ovšem displej toho vydrží dost. Pěkná jsou videa na YouTube, kde se testovala i žiletka. Já skončil u klíčů a občas to předvádím pro demostraci v hospodě 🙂

 4. @woko: Asi se po ní také porozhlídnu.

  @Poděs: + @Miška: A místo abyste mi pomohli, tak jste se mi smála 🙁

  @Martin Světlík: Právě, že já měl pocit, že na tom mém displeji byl nepatrný škrábanec. Proto jsem si raději pořídil fólii.

 5. Osobně fólii nemám, ale vím, že se škrábnout dá 🙂 Pokud ale fólii, tak bych se nebál utratit, dát totiž 500 Kč za fólii na stroj za bezmála 15t je zcela normální 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *