Seriály v roce 2013

Po hudebním výběru následuje (stejně jako minulý rok) výběr seriálový. Tentokrát jsem to pojal trochu jinak, jelikož jsem sledoval převážně seriály, které jsem sledoval i před rokem. Ovšem i nějaká novinka se našla.

TOP seriál

House of Cards
House of Cards – Začnu tím nejlepším, co nám rok 2013 přinesl. Ani minutu jsem nad tím neváhal, nejlepším seriálem bylo bezesporu politický drama House of Cards. Rozjíždí se to sice pomalu, ale jak se začnou objevovat špinavý praktiky Kevina Spaceyho v roli Franka Underwooda, začne to nabírat na obrátkách. Zhlídnul jsem to asi za tři dny, protože to gradující tempo bylo naprosto neskutečný. Supr zpráva je, že zrovna teď 14. února vyšla druhá série, takže se fakt těšim, až to celý zkouknu.

Pro mě nové seriály

The Killing

The Killing – Dlouho jsem hledal seriál, kterým bych zabil letní zkouškový v době, kdy jsem měl dělat na semestrálce z prográmka. Na doporučení z ČSFD jsem sáhl po The Killing, což je psychologický detektivní drama, ovšem trochu jiný než všechny ty detektivky z televize. Celou sérii (potažmo i druhou) se řeší pouze jeden případ – vražda mladé dívky. Kromě klasických pátracích scén seriál nabízí pohled i do rodiny, kam dívka patřila. Emoce stříkaj na všechny strany. Do toho všeho je ještě zapletená politika. Zamiloval jsem si deštivý Seattlo, tak hutnou atmosféru během celýho seriálu jsem ještě neviděl. Navíc tam sou úplně boží zvraty, podobně jako v Homelandu.

Luther – Další detektivka. Na rozdíl od The Killing sází na hlavního hrdinu, Johna Luthera, kterej používá zrovna nekorektní metody, ale většinou mu to prochází. Během každýho dílu se řeší jinej případ (až na poslední sérii) a vždycky se jedná o zvláštní psychopaty či sériový vrahy, prostě žádný klišé. Bonus na závěr – znělkou seriálu je „Paradise Circus“ od Massive Attack!

The Following / Stoupenci zla – Solidní blbost, která se na začátku tvářila fakt slibně. Škoda, že to pak sklouzlo k absurdním a naprosto nelogickejm scénám. Nakonec jsem to však dokoukal, protože se mi líbilo to rychlý tempo. Až moc stupidní chování postav jsem tvůrcům odpustil, tak hodnej jsem na ně byl! A o čem to je? Ve zkratce jde o sektu oslavující Edgara Allana Poa, kterou vytvořil profesor literatury Joe Carroll (James Purefoy). Podařilo se mu do ní dostat opravdu strašně moc lidí a poštvat je proti bejvalýmu agentovi FBI Ryanovi Hardymu (Kevin Bacon). Na ČSFD to má docela slušnou základnu haterů, ale jako oddechovka to není zas tak marný.

Banshee – Nad Banshee jsem fakt dost dlouho váhal, nakonec jsem se na to z nudy podíval a byl příjemně překvapenej. Další z řady seriálů s nezastavitelnym tempem, kromě toho je tady strašně moc šukacích scén, kde je vidět snad všechno! (Herečky tam teda hrajou celkem dobrý) V hlavní roli Antony Starr se shodou náhod stane šerifem v amišském městečku Banshee a začne to tam dávat do pořádku. A že se tam pořád něco děje! Sex, drogy a násilí, prostě pořádná jízda!

How Not To Live Your Life / Jak nežít svůj život – Teď z trochu humornějšího soudku. Britská třicetiminutová komedie Jak nežít svůj život, v hlavní roli nejvíc slizká postava Don (Dan Clark), která žije svůj život. A už podle názvu je jasný, že ho nežije zrovna dobře. Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostal, ale během druhý série jsem si ten seriál docela oblíbil. Není to sice tak vtipný jako Black Books nebo Červený trpaslík, ale občas to má světlý momenty. U závěrečnýho vánočního dílu jsem brečel, přiznávám.

TOP oldskúl seriál

Městečko South Park

South Park – Rozhodl jsem se sjet všechny díly South Parku. Úkol to neni jednoduchej a na to, že jsem začal někdy v říjnu odzadu, jsem aktuálně u čtvrtý série, což je docela slušnej výkon. Snad ani nemá cenu popisovat, o čem tenhle seriál je, určitě ho zná každej. A jestli ho náhodou neznáte, tak se běžte stydět na chodbu!

Velké závěry velkých seriálů

Breaking Bad / Perníkový táta – Co bych vám povídal, Breaking Bad je můj nejoblíbenější seriál a celej půlrok jsem s napětím čekal, jak dopadne druhá polovina pátý série. No, bylo tam hodně dílů, během kterejch jsem nedejchal. Napětí na maximu. Obzvlášť během dílů „To’hajiilee“ (S05E13 – naprosto zběsilý tempo) a „Ozymandias“ (S05E14 – tenhle díl má na IMDB absolutní hodnocení 10/10 a to už něco znamená!). Úplně poslední díl sice nebyl tak epickej, ale zato to krásně a důstojně uzavřel. Takhle nějak si představuju perfektní seriál od začátku do konce.

Dexter – Naopak tohle byl průser. Celá osmá série byla blbá, dementní, stupidní a nezachránilo to ani těch pár dílů na začátku. Dr. Evelyn Vogel v sobě měla neuvěřitelnej potenciál, kterej však nebyl využitej. Místo toho aby se příběh uzavíral a nad Dexterem se sbíhala mračna, objevovalo se víc a víc dějovejch linek. Finále bylo tak ukvapený a blbý, že je z něj stále plno fanoušků rozladěnejch. Zas nechci, aby to vyznělo jako tvrdá kritika, při sledování jsem se dobře bavil, ale na druhou a čtvrtou sérii to zdaleka nemá.

Průběžně jsem sledoval

Brickleberry

Anger Management – Původně jsem tady měl Two and a Half Men, ale usoudil jsem, že si mě Anger Management získal mnohem víc. Chválil jsem ho už před rokem a stále si stojím za tím, že je to vydařenej seriál, u kterýho se vždycky dobře pobavím. Jen by tam mohl Charlie Sheen trochu míň pít, ty opilecký scény mě zas tak neberou.

Happy Endings – Tisíckrát zrecyklovanej motiv na téma přátelé v baru (gay postava included), kteří žijí svůj život. Jedný z postav hned v prvním díle utekla nevěsta ze svatby, což bylo téma, ze kterýho se dalo určitě vytřískat víc. Nakonec to sklouzlo k tomu ohranýmu klišé, který můžeme znát z jinejch seriálů. Ale občas tam sou docela fajn parodie na různý filmy.

New Girl – Další ze šuplíku neoriginálních seriálů, kterej staví na charakterech jednotlivejch postav. Začal jsem na to koukat hlavně proto, že hlavní hrdinka Jess Day (Zooey Deschanel) vypadá jako Katy Perry. Občas je to dost trapný, ale jako oddechovka to je ok.

Brickleberry – Kontroverzní seriál, jehož první série mě absolutně vůbec nezaujala. Nakonec jsem dal druhou šanci další sérii (respektive jsem neměl co sledovat) a zlepšilo se to. Vtípky za hranou přibyly a snad i tu hranu z první série překonaly. Nechybí rasistický a sexuální vtípky, tvůrci si neberou servítky opravdu s ničím.

Archer – Nezařadit sem Archera by byl hřích. Tenhle seriál prostě nikdy neomrzí, a ačkoliv sem píšu výběr z minulýho roku, nedá mi to nezmínit aktuální sérii Archer Vice, což je něco neskutečnýho. Místo řešení dalších agentskejch činností si teď hlavní postavy musí poradit s tunou koksu, což znamená plno novejch nápadů do seriálu. Rozjelo se to opravdu slibně, tak si to běžte stáhnout!

That's all Bitch!

1 komentář

  1. Na Archera se chystám dlouho, ale furt nějak není nálada… obávám se, že bych si pak chtěla vyměnit šatník, pohlaví i životní styl, a to je sakra velký závazek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *