„Mami, proč si nemůžu udělat houseparty?“ „Protože Project X!“

Project X mi někdo doporučil na Twitteru. Je to asi měsíc zpátky. Nejsem zrovna filmový typ, na filmy se koukám jen výjimečně, když na to mám náladu a čas. Radši si pustím Archera. Mimochodem Archer je naprosto úžasnej animovanej seriál. Pohybuje se celkem na hraně a jeho nekorektní, převážně perverzní humor je super. Takže až zkouknete Ugly Americans a budete hledat nějakou náhradu, sáhněte po tomhle.

Zpátky k Project X. Na ČSFD mě zaujaly fotky, tak jsem si to stáhl. Většinou mi stačí fotky a hodnocení, abych věděl, jestli to mám stahovat. Na disku mi to viselo doteď. No a co s volným pátkem, když se nejde na žádnou party? Party v pokoji, to by šlo, tak jsem si to pustil. Nečekal jsem žádnou inteligentní zápletku. A kdo jí čekal a pak si stěžoval, že žádnou nedostal, toho je mi upřímně líto. To je jako jít na striptýz a čekat, že se tam budou obdivovat rozteklé hodiny Salvatora Dalího.

Project X

Tři kluci, outsideři, jeden z nich slaví narozeniny a bude mít volný barák. Rozhodne se uspořádat trochu větší oslavu. Z trochu větší se vyklube skutečně velká. Doslova epická. Ale to předbíhám. Možná i vyzrazuji zápletku, ale jak jsem zmiňoval v minulém odstavci, zápletka žádná vlastně ani není. Jedná se o jednu velkou jízdu. Kalbu. Párty hárd! Při sledování dostanete chuť pařit. Okamžitě vstát a jít do nejbližšího klubu. Nakoupit si pořádnou zásobu éček a pozřít hektolitry alkoholu. Zavřít liliputa do trouby. Přivázat desítky heliových balónků k psovi a pak ho poslat vzhůru k nebi. Vjet autem do bazénu. Skočit ze střechy do skákacího hradu.

Člověk si řekne, že by ho nebavilo koukat na party, když se jí nemůže účastnit. Project X je jiný. Záběry natáčené na ruční kameru, nebo na mobil dodávají efekt skutečné účasti a prostě se na takový typ filmu skvěle hodí. Jsou takové „víc real“. Ještě zbývá přičíst plusové body za povedený výběr hudby, který ve filmu zazní. Za všechny holky, které se koupaly v bazénu nahé. A samozřejmě i za všechny ostatní.

Nebudu brát v potaz klišé konec. Dalo se to čekat a taky to přišlo. Project X je oddechovka. A proto má ode mě pět hvězdiček z pěti.

Komentáře: 3

  1. Koukl jsem na to jenom protože si o tom tweetl. Podobným americkým filmům se vyhýbám obloukem. A musím říct, že mě to fakt bavilo. Originální konec, skvělý hlášky, kamera a hlavně celkově to vypadá jako kdyby to ani nehráli herci, prostě jako záznam z párty.

  2. Díky za tip, zrovna jsem hledal nějakou oddechovku na páteční večer, přijdou známí, tak chceme po pokeru pustit film, snad nezklame…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *