Battle Night 11 – veliké zklamání

Minulou sobotu (23.5.) jsem po dlouhé době navštívil pražský klub Retro, ve kterém zrovna byla akce Battle Night 11. Battle Night je soutěž, ve které proti sobě rapují účastníci. Text nemají předem naučený a vymýšlejí ho na stagy. Často v něm padají ostřejší slova, aby soutěžící porazil svého soupeře co nejlepším slovním spojením. Krome freestyle battlů se v Retru ukázali Jackpot s Alerem a Hugo Toxxx společně s Vladimirem 518.

Jelikož jsem byl už na několika Battle Nightech, vím co mám očekávat. Jedenáctý BN mě ovšem velice zklamal. Úroveň většiny soutěžícíh byla velmi špatná. Texty nedávaly smysl, freestyleři neuměli držet mikrofon a nebylo jim vůbec rozumět. To mělo za následek jednu věc. Asi 3x museli jít ze stage a ze soutěže celkově oba soutěžící. Po poslechnutí první špatné dvojice začal dav řvát: „Oba pryč! Oba pryč!“. Porota s námi souhlasila a oba šli domů. Potom následovali další dvojice se stejným koncem. Bylo poznamenáno, že je to poprvé, co se vyřazují oba freestyleři.

Po prvním kole přišel na stage Jackpot a Aler. Show, která mě absolutně nebavila. Možná za to může fakt, že Jackpota nemám moc rád a slyšel jsem od něj jen písničku „Procházim skrz“. Alera jsem neznal vůbec.

Následovaly další kola, ve kterých už byli freestyleři lepší, ale pořád to nebyla žádná sláva a nikdo mě pořádně nepřekvapil. Strapo a Shomi jsou známí freestyleři a ti jediní vypadali dost schopně. A ještě snad Sharkass – čtrnáctiletou holku, první holku na Battle Night. Na její věk si to dávala lépe než většina ostatních.

Okolo 1:00 přišel Hugo a Vladimir 518 na podium a rozjeli tam pořádné peklo. Hugo dal skoro všechny pecky z alba Rok psa a Vladimir pár z alb od PSH a jeho sólovky Gorila vs. Architekt. Zklamalo mě akorát, že Hugo nedal žádnej track ze Supercrooo alb. Každopádně tohle bylo snad nejlepší, co jsme mohli za večer vidět.

Semifinále a finále jsme už neviděli, protože jsme znechucením odjeli domů. Den poté se dozvídám, že Battle Night 11 nevyhrál Strapo, ale právě mladá Sharkass. Počkám si na video od Streamu, ale stejně je mi celkem divný, že to vyhrála ona.

Doufám, že příští Battle Night se bude nést v trochu „profesionálnějším“ duchu.

Komentáře: 4

  1. na tomhle battle nightu sem byl ale nijak fkt nic moc akorád tam řvaly mikrovony měly od těla a nebylo jim rozumět kord ten blbeček v tý růžový košily jak měl roseklej nos jinak sharkass to celkem válela na to že to jela poprvé a je to holka 🙂 😉

  2. Sharkass ma dost prekvapila. Davala dobre, len si nie som celkom isty, ci to bolo na vitazstvo 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *