Červený trpaslík – Zpátky na Zem

Kdo by neslyšel o kultovním sitcomu Červený trpaslík? O těžařské lodi hluboko ve vesmíru, jejíž členy posádky je člověk Lister, hologram Rimmer, robot Kryton a tvor vyvinutý z Listerovy kočky Kocour. Po skoro deseti letech se tvůrci tohoto legendárního britského seriálu rozhodli natočil tři nové díly. Nyní již byly odvysílány na televizní stanici Dave. Ihned se objevily na internetu ke stažení. Já jakožto fanoušek jsem si nové díly ihned stáhl a shlédl je. A jaké byly?

Červený trpaslík

Starý dobrý trpaslík

První díl začíná devět let po posledním dílu 8. série. Ta skončila dost neuzavřeně a dalo se čekat, že někdy pokračování ještě bude. Doufám, že nebudu moc spoilovat, když řeknu, že se v nových dílech začíná úplně znovu a nenavazuje to na poslední díl 8. série. Celkem mě to zklamalo, čekal jsem vysvětlení, kterých se mi ale nedostalo více. Například co se stalo s Holly? Nedozvěděl jsem se. Ale třeba se dočkáme ještě několika dalších dílů (což by mě potěšilo).

Zpátky na Zem

Po prvním díle jsem měl divný pocit. Absence smíchu publika mi ze začátku vadila. Byl jsem na něj prostě zvyklý z ostatních dílů, bez něj spoustu vtipů zaniklo. Umělý smích se používá, protože se divák radši zasměje s někým, než aby se smál sám. Smát se sám vám může připadat „trapně“. V seriálu se objevila nová postava – hologram Kateřina Bártíkovská, která má za úkol pomoci Listerovi dostat se zpět na Zem.

Když jsem shlédl druhý díl, zdálo se mi to celé strašně přehnané, ale je pravda, že u tohoto dílu jsem se smál nejvíc. Stále jsem měl pocit, že už to není ten starý trpaslík. Každopádně všechno zachránil třetí (poslední) díl, který mě vyvedl z omylu. Nebudu prozrazovat, jak to všechno dopadlo, ale mohu všechny díly doporučit. Sice se v nich objevuje spoustu recyklovaných vtipů z minulých dílů, ale stále je to ten starý dobrý vtipný Červený trpaslík.

Nové díly si můžete stáhnout například na cervenytrpaslik.cz i s titulky. Také se těším na český dabing, který se u starých dílů  Červeného trpaslíka vyjímečně povedl (což se moc často nestává). Uvidím, jak to nakonec dopadne.

Komentáře: 12

  1. máš chybu nazačátku 😀 – Listerovi kočky Kocour – má to být Listerovy. 🙂 Článek o červeném trpaslíkovi musí být bezchybný …

  2. Červený Trpaslík je legendární seriál s perfektním humorem. Vidět naše oblíbené herce na obrazovkách společně po deseti letech, jak točí nové díly, je přímo úžasné. 🙂 Epizody Zpátky na Zem bych však bral jako takový rozjezd, uvedení do děje po deseti letech. Doufám a pevně věřím, že další díly budou a že do nich scénáristé pustí ty největší špeky, nejkrutější hlášky. ;-))

  3. Čekal jsem, že si nezvyknu na originální „dabing“, ale nakonec jsem si zvykl hned a Kocourův „negrovský“ přízvuk mě uchvátil 🙂

  4. Půbvodní série byli upe nejvíc dobrý takže očekávám alespoň stejnou zábavu…

  5. Ani nevím jak jsem se dostal na tento blog. Celkem zajímavé. Nemůžu si však odpustit poznámku, že od člověka, kterému evidentně záleží na jeho projevu a vyjadřování, mě slovo „spoilovat“ shodilo ze židle. To je velkej „pasqil“.

  6. ale poupravuji :), v 8 serii ten konec měl být puvodně jinak. Je to na youtube, ten konec co je tam navazuje právě na tu 9 serii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *