Chorch3e a jeho Oraculum

Chorch3e je známý horrorcore producent, jeho instrumentálky můžete slyšet na albech SWD, Řezník nebo třeba Masna Mord. Udělal i několik remixů. Nyní vydává své producentské album, na které si přizval mnoho českých a německých horrorcore rapperů. Jelikož nemusím slyšet němčinu jako jazyk, německé tracky jsem přeskakoval a ani pořádně neposlouchal. To ale neznamená, že jsou špatné, ale v recenzi se zaměřím spíše na české songy.

Chorch3e - Oraculum

Z českých Horrorcore rapperů se na albu objeví Sodoma Gomora a její dva představitelé Řezník (M.Engele) a Sewadee (De Sade), Luk a Šíp, Masna Mord, El Maroon, Dread of Hell, Siegber a Daflair. Co je skutečně lahůdka, je track Jedeme striktní zlo, ve kterém se vyskytnou skoro všichni rappeři. Už podle názvu je jasné, že se jedná o neskutečné peklo, zlé texty a temný hudební podklad. V tracku mě zaujal Daflair a jeho velmi šílený hlas v podobě psychopata. Někomu se může zdát na první poslech velmi divně, ale postupem času si ho oblíbíte.

De Sade se na albu předvedl, je vidět veliké zlepšení jeho flow. V Oraculum i Futurama Shit předvádí neskutečně dobrý výkon, snad mu to vydrží do jeho sólovky. Jeho parťák Řezník si na albu zajel snad nejlíp ze všech a jeho Nekonečná temnota se alespoň pro mě stala nejlepší písničkou alba. Jaké to je, když vám vstoupí Řezník do mysli a navodí vám depresivní myšlenky? Důkaz toho, že i bez přehnaného množství sprostých slov se dá udělat temný depresivní song. Chorch3eho podklad dokonale sedí a možná, že i vám navodí depresi. Nejzábavnějším počinem je Časomasostroj od šílenců Masna Mord. Tohle jsem skutečně ještě neslyšel. Cestování časem, Sámova říše, Marie Terezie a mnoho dalších postav z minulosti, které neuvěřitelně trpí. Totální peklo! Za zmíňku stojí ještě Svět není dost velký od Dread of Hell, který působí „ekologickým“ dojmem. Konstatování kruté pravdy o tom, co se stane až vykácíme všechny stromy, vypijeme všechnu vodu. Největší pohroma bude, až dojde Pepsi!

Musím říct, že Chorch3emu se jeho producentské LP skutečně povedlo, instrumentálky jsou dokonale temné, jen je škoda, že ve většině případech začínají všechny úplně stejně. Hosti (alespoň čeští) předvedli, co umí, jen mi chybí Hrobka a Pitva. Vadí mi tam příliš mnoho německých hostů a uznávám, že tento styl není pro každého, ale hodnotím 7/10.

Komentáře: 8

  1. To máš pravdu s těma trackama, který si zmiňoval.Jsou fakt výborný.Ale asi nejlepší je „Jedem striktní zlo“, protože kombinace skoro všech českých horrorcore raperů je takovej náser, že když jsem to slyšel poprvý tak jsem čuměl jak vopařenej čůrák.Kromě Hrobky a Pitvy mi tam scházej ještě Masowý wrazi.Jinak album výborný.

  2. @bába: Věřim, že tě Jedem striktní zlo odrovnalo, ale nemusíš mi to tady tak neslušným způsobem popisovat. 🙂
    @Poděs: Ale je to skutečný peklo!
    @TXH: My víme! 😀

  3. bábo vole El Maroon je asi kdo ? 😀

    … a čůráčci, todle není hiphop, todle je HORRORCORE !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *