Pravidelné shrnutí roku, tentokrát s číslem 2012

To bych nebyl já, abych nenapsal pravidelné shrnutí za celý loňský rok. Ve zkratce to nebyl vůbec pěkný rok, i když jsem zažil dost „highlight momentů“ (je to slovní spojení ok? doufám, že je). Takže 2012…

Vzpomínám si na šílenou brigádu s Tomášem (jo a nesmím zapomenout na Broňu!), kdy jsme dělali takový ty klasický chodící reklamy. Na zádech batoh s osvětleným plakátem. Dělali jsme to v zimě a to byla docela tuhá zima. Né jako letos. Sekuriťáci před SaSaZu se nám přestali smát, když zjistili, že za to bereme stejný peníze jako oni. Jednou nás chytla policie a my dostali pokutu za to, že rozdáváme letáky v centru Prahy. To byl cool zážitek.

Byl jsem na ACTA demonstraci, která už stejně skončila v zapomnění. Bojovníci za svobodný internet (čti socky) se vytratili a život jde dál.

Park Přátelství a vodnice

Maturoval jsem. A samozřejmě jsem odmaturoval. Protože odmaturovat je normální, žejo. Neudělat lehkou variantu státní maturity už o něčem svědčí. O katastrofální opravě slohových prací se radši ani vyjadřovat nebudu. Obával jsem se především praktické části. U nás na SSŠVT totiž nebyla zrovna nejjednodušší (když jsem slyšel, že někde stačí udělat prezentaci nebo referát, honily se mi hlavou WTF?! myšlenky). Vylosoval jsem si počítačové sítě (shit) a webové stránky (html, css, sql, javascript – to já rád).

Přípravu na maturitu skvěle líčí Lukášův status na FB: „Chlastání na školňáku a čtení Orwella ;D – s uživateli Michal Babka a Jaroslav Hrách.“

Samotný odstavec si zaslouží maturitní ples, který byl vesměs v mé režii. Udělal jsem krásnou videovizitku a i když jsme nevyhráli v souboji tříd o nejlepší video (2. místo), měl jsem z toho dobrý pocit, protože jsem veškerou práci odvedl já. Také jsem podpořil nápad, se kterým přišel Honza – mít čtyři různé barvy šerp. Je to totiž hodně hipsterský a neobvyklý. No upřímně, kdo něco podobnýho už udělal? Sice si polovina třídy stěžovala, avšak kvůli práci na videovizitce jsem rozhodoval já. Navíc mít růžovou šerpu na IT škole není vůbec, ale opravdu vůbec originální.

Trochu smutno mi bylo z pubescentního nápisu na šerpě – „Udělám tě rukou i pusou, maturito“. Na druhou stranu můj návrh „Konečné řešení maturitní otázky“ by asi neprošel. Poslední invencí bylo samotné ošerpování. V SaSaZu (což je fajn klub) jsme se rozdělili do čtyř skupinek podle barev a chodili doprostřed pro šerpu. A přitom na nás svítil reflektor v barvě šerpy. No prostě krása! Dokonalá euforie. Epická show! Jen škoda, že neprošel můj alternativní proslov, který získal již 72 lajků na Facebooku a ocenil ho i můj češtinář, haha!

V polovině roku se stala tragédie, o které se nebudu rozepisovat. Snad jen to, že jsem se musel dvakrát stěhovat. Letňany už nejsou „můj hood“ (sad smile).

Našel jsem si trvalou práci, za kterou jsem rád, protože je jedním slovem awesome!

Obměnil jsem svůj social cycle. Asi mi to zničilo plíce, za což může vodnice. Ale nevadí mi to. Navíc umím perfektní kroužky!

Na letní oslavě života (klasická chlastačka, že) u kamarádky jsme zbořili pergolu.

S Endy jsem zažil asi nejlepší party roku. Koncert Far East Movement, na který jsem psal report, pro nás nekončil o půlnoci. Nechali jsme se unášet noční Prahou. Legendary! Navíc jsem druhý den zvládl zaběhnout štafetu.

Byl jsem konečně na hudebním festivalu. Sice jen Open Air Festival, ale stálo to za to.

Brilantně jsem zaběhl We Run Prague 2012, takže moje ego stouplo do výšin.

No a pak přišla doba vysoké školy, při které mám pocit, že neustále selhávám. Ale to se změní! Věřím v tom. A nevyvede mě z míry ani Mike Trafik.

Ještě seznam koncertů, na kterých jsem byl, protože si to chci prostě pamatovat (a zamachrovat, néasi): J.A.R., Far Easy Movement, Brit Floyd, Oto Klempíř a Oskar Rózsa, Rudimental, Kosheen, Ektor, DJ  Wich, Nadzemí, The Cranberries, Jana Lota a Monkey Business.

Při tradičním Silvestru ve stylu Big Lebowski jsem dal 155 bodů na bowlingu. Poděs naopak hrál #jakoJayDiesel.

Snad bude rok 2013 lepším. Opožděně tedy šťastný nový rok!

V blízké době čekejte ještě hudební a seriálové shrnutí.

Komentáře: 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *