Řezník – Caviar Bukkake Fetus Exitus (8/10)

Řezník je v horrorcore scéně velice známý. Dalo by se říct, že je průkopníkem českého horrorcore rapu a díky němu se toto odvětví rapu rozšířilo v České republice. Na svědomí má pár sólo alb a jedno společné album se Sewadeem, projekt Sodoma Gomora. Nedávno vydal sólo desku s odvážným názvem Caviar Bukkake Fetus Exitus. Opět album plné nenávisti, nechutností, temných podkladů a sprostých slov.

Od svého minulého alba Hyperverzní zážitky z kremační pece si o hodně zlepšil flow a má zlejší hlas. Album obsahuje 19 tracků, z čehož na něm nalezneme intro, outro a jeden skit. Máme tedy 16 plnohodnotných tracků, na kterých se produkčně podíleli Chorch3e, Saphari, DJ Doyem, mR. Scarface, Hrobka a DaFlair.

Řezník - Caviar Bukkake Fetus Exitus

Po spuštění cédéčka vás jistě pobaví intro, ve kterém Řezník velice vtipně rapuje. V intru opakující se slova Caviar Bukkake, v outru zase Fetus Exitus, je zajímavý nápad, ale nevadila by mi jejich absence. Po intru konečně příjde pořádný track Řezník už je zpátky vole!. Vtipné pojetí svého rapu, vzkaz nejenom všem internetovým haterům, kteří na Řezníkův rap nadávají, ale prostě všem („pár lidí to poslouchá, ale neví proč, asi proto, že neudrží moč“). Jak už zmiňoval v jednom rozhovoru, rap nedělá pro peníze, ale pro zábavu, což je vidět ve všech jeho textech. O českém rapu a jeho nenávisti k němu se vyjadřuje v písničce Mrdka všechny pocáká s velice zajímavým a chytlavým refrenem. Svou nenávist vyjadřuje k hráčům počítačových her, fantasy fanatikům a prostě ke všem nerdům v písničce Nerdi! Nerdi! („hraješ traviany, dostaneš rány“). Koho ale ještě víc nesnáší, jsou bezdomovci, o kterých se velice tvrdě a nelítostně vyjadřuje s Hrobkou a Pitvou v tracku Konečný řešení, na který je videoklip natáčený v Praze.

Spousta lidí se ptá Řezníka, jak přišel ke své masce. Popravdě byla v jednom dílu Kačera Donalda. Každopádně Řezník to dokázal vtipne vyjádřit v písničce Moje maska. Se Sewadeem a Claire, která zpívá refrén, udělali pecku Rituál inkarnace ve které musí ulovit 8 duší. Nehorázné peklo. Jako nejlepší track z celého alba považuji Snuff porn, Gore and Soddom, ze kterého je slyšet striktní horrorcore rap. Produkce temná, na mikrofonu Řezník, Sewadee a australský gore-rapper Bushpig s velice tvrdým hlasem. „Jsme jako tři pankáči, co tancujou tu pogo na hrobě tvojí matky a u toho berou drogo, naše logo je SG a prasečí maska, smrdí ti kunda, jak Landova Kvaska“. Pozornost by se měla věnovat tracku MC Půlkin, ve které Řezník zaujímá pozici MC, který si říká MC Půlkin, protože má jen půlku těla. Dost vtipný track a co je nutno pochválit, je Řezníkův hlas.

Na albu se najdou i méně výrazné tracky, například Vladce Apokalyps nebo Depresivní stavy, které mě nijak nezaujaly. Skit bych vynechal, na albu je zbytečný nebo alespoň mně se zdá a při poslechu alba ho přeskakuji.

Rozhodně mohu album doporučit, i když se určité skupině lidí nebude líbit, jelikož obsahuje spousta vulgárních slov, která jsou občas používána až přehnaně často. Ale jak už jsem zmiňovat, Řezník to dělá hlavně pro zábavu a je jasné, že nikdy se to nebude všem líbit a je to zaměřené jen na určitou skupinu lidí.

Komentáře: 12

  1. Řezník je nejlepší!! Něco o tom vim když sem si kupoval to cédo a pak ti ho pučoval.Ve všem s tebou musim souhlasit až na pár vyjímek. Písnička Vládce Apokalyps mi přijde velice dobrá a skit je taky dobrej, ale tak to je střet zájmů a tvůj názor kterej Ti neberu. Nejoblíbenější písničku nemám, protože všechny se mi líbí tak nějak stejně. Každopádně všem toto cédéčko doporučuji.

  2. Nerdi! Nerdi! 4ever 😀 Jediná písnička co jsem od něj slyšel ale dost se mi líbí. Asi nějak zabrousim stáhnout celé album, vypadá že to bude stát za to.

  3. @kroko.cz: Na internetu to nikde nestáhneš, to tě můžu ujistit, ale na Řezníkových stránkách si můžeš stáhnout Caviar Bukkake Fetus Exitus EP.

  4. Klip kde ukazuje péro se jmenuje Snuff Porn Gore & Soddom.Klip Drtič sanic 3000 je o něco málo tvrdší. 😀

  5. Marja pano, svaty integrale, on to neni vtip? Ten clovek fakt produkuje vic toho hnusu? Hmm, zajimave. Kdybych se chtel koupat v rece slizu a hnisu, zajel bych do Prahe a skocil do Vltavy, autorovi pak vzkazuji, rpocsim zalez do temneho kouta a udus se vlastnim strevem 🙂

  6. He jestli je pravda ze Reznik je Marti tak rapuje v Nerdi , Nerdi o sobe

  7. poradte mi, kde se da to cedo koupit, nejak to nemuzu nikde najit…
    dik-ass

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *